Jak podał poznański magistrat Telefon Serdeczności – aby seniorzy mieli możliwość kontaktu w różnych porach dnia - czynny będzie od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-20.00. Jeden numer: 691 870 091 obsługiwany jest przez kilka osób, które pełnią czterogodzinne dyżury.

Reklama

Dyżury pełnią pracownicy Zespołu Dziennych Domów Pomocy, którzy na co dzień współpracują z seniorami; znają ich problemy, są gotowi do udzielenia wsparcia i przydatnych informacji przez telefon.

Telefon Serdeczności ma przeciwdziałać samotności wśród osób starszych w trudnym okresie pandemii. Mogą z niego skorzystać wszyscy seniorzy, którym doskwiera poczucie izolacji i samotności nasilające się w związku z kwarantanną, nie mają z kim porozmawiać i chcieliby podzielić się swoimi przemyśleniami, lękami, obawami. Wystarczy zadzwonić pod numer: 691 870 091, by uzyskać wsparcie – podał Urząd Miasta Poznania.

Magistrat zaznaczył jednak, że w sytuacji, gdy senior będzie potrzebował profesjonalnej pomocy psychologicznej (interwencyjnej), pracownicy ZDDP przekażą numer do specjalistów - w ramach aktualnie dostępnej oferty na stronie miasta i Centrum Inicjatyw Senioralnych - lub przekierują połącznie do CIS lub Biura Poznań Kontakt.

Urząd Miasta przypomniał, że seniorzy mogą w dalszym ciągu kontaktować się z pracownikami Centrum Inicjatyw Senioralnych od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00, by zyskać informacje o dostępnej ofercie miasta, wsparciu osób starszych, koordynowanej przez CIS akcji Senior W Domu: Centrumis.pl/Senior w domu.