Gertrude Weaver została najstarszym człowiekiem na świecie po śmierci Japonki Misao Okawa. Z okazji objęcia tego zaszczytnego tytułu w ubiegłą środę skorzystała z usług kosmetyczki, która pomalowała jej paznokcie na różowo. Pani Weaver odpowiedziała też na kilka pytań dziennikarzy.

Reklama

Ona była świadoma tego, że została najstarsza na świecie. Cieszyła się z każdych gratulacji - oświadczyła kierowniczka domu spokojnej starości z Camden w Arkansas Kathy Langley. Podkreśliła, że śmierć Gertrude Weaver, mimo jej wieku, była dla pracowników ośrodka zaskoczeniem. Gertrude Weaver urodziła się 4 lipca 1898 roku. Dokładnie sto lat temu wyszła za mąż. Miała czwórkę dzieci, z których troje już zmarło. Pytana o tajemnice długowieczności wskazywała na pozytywny stosunek do ludzi oraz na Boga.

Tytuł najstarszej osoby na świecie przejęła 115-letnia Jeralean Talley, która mieszka wraz z 77-letnią córką na przedmieściach Detroit w stanie Michigan. Talley jest nadal aktywna, dużo się modli i zdrowo odżywia. Jej ulubioną potrawą jest sałatka ziemniaczana.