Warszawa
Reklama

Bez bólu i strachu u dentysty? Poznaj 7 sposobów

8 maja 2015, 22:57
Im wcześniej odwiedzimy dentystę, tym lepiej. Pierwszą wizytę warto odbyć nim dziecko skończy roczek, czyli zanim jeszcze maluch zacznie ząbkować - zaleca American Academy of Pediatric Dentistry. W wieku 2-3 lat z kolei rekomenduje się tzw. wizytę adaptacyjną, podczas której dziecko w bezstresowej atmosferze pozna gabinet, nauczy się szczotkowania, weźmie udział w specjalnych grach i zabawach, które oswoją go z miejscem, ale także lekarzem. Co ważne dziecko będzie mogło samo usiąść w fotelu i pobawić się np. lusterkiem czy kamerą wewnątrzustną. - Pierwsza wizyta nie może wiązać się z żadnym zabiegiem i bólem. Musi być swoistym rozeznaniem terenu i zaprzyjaźnieniem się z gabinetem. Jeśli dziecko będzie miało pozytywne wspomnienia z wizyty, np. związane z zabawą dmuchanymi rękawiczkami, chętniej wróci tam na kolejną wizytę - mówi lek. stom. Wojciech Fąferko z Dentim Clinic w Katowicach
Im wcześniej odwiedzimy dentystę, tym lepiej. Pierwszą wizytę warto odbyć nim dziecko skończy roczek, czyli zanim jeszcze maluch zacznie ząbkować - zaleca American Academy of Pediatric Dentistry. W wieku 2-3 lat z kolei rekomenduje się tzw. wizytę adaptacyjną, podczas której dziecko w bezstresowej atmosferze pozna gabinet, nauczy się szczotkowania, weźmie udział w specjalnych grach i zabawach, które oswoją go z miejscem, ale także lekarzem. Co ważne dziecko będzie mogło samo usiąść w fotelu i pobawić się np. lusterkiem czy kamerą wewnątrzustną. - Pierwsza wizyta nie może wiązać się z żadnym zabiegiem i bólem. Musi być swoistym rozeznaniem terenu i zaprzyjaźnieniem się z gabinetem. Jeśli dziecko będzie miało pozytywne wspomnienia z wizyty, np. związane z zabawą dmuchanymi rękawiczkami, chętniej wróci tam na kolejną wizytę - mówi lek. stom. Wojciech Fąferko z Dentim Clinic w Katowicach / Shutterstock
Ty lub twoje dziecko boicie się dentysty? To problem większości rodziców, którzy stają przed wyzwaniem, jakim jest leczenie zębów malucha. Warto wiec przygotować się do tego. Oto 7 sposobów na to, jak uchronić dziecko przed traumą na całe życie.

Powiązane

Reklama
Reklama
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Reklama
Zobacz
Reklama