Dziennik Gazeta Prawana logo

Dawca nasienia z ogłoszenia. Jakie wiążą się z tym niebezpieczeństwa?

11 października 2017, 13:16
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
plemniki
plemniki/Shutterstock
Wiele osób marzących o dziecku szuka dawców nasienia w internecie. Są wśród nich kobiety samotne i pary homoseksualne, którym ustawa o in vitro z 2015 roku zakazuje korzystania z banków nasienia. Z jakimi niebezpieczeństwami wiąże się korzystanie z usług dawców, którzy nie są zarejestrowani w banach spermy?

O tym w "Dzień Dobry TVN" rozmawiali Anna Krawczyk ze Stowarzyszenia Nasz Bocian i autor książki "Wszystkie dzieci Louisa" Kamil Bałuk. - Sytuacja, w jakiej zostawiliśmy kobiety samotne i pary jednopłciowe - bo ci ludzie istnieją i mają plany reprodukcyjne - jest dramatyczna. Więc to skłania do nieprzemyślanych zachowań zdrowotnych i związanych z przyszłością własnego dziecka, takich jak ryzyko alimentów, ryzyko tego, że dawca zażąda władzy rodzicielskiej, ryzyko chorób nie tylko wenerycznych, ale i genetycznych - podkreśliła Krawczyk.

Źródło: Agencja X-News

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło X-news
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj