Recepta na poprawę tego stanu rzeczy jest prosta. Jeśli chcemy, aby nasze pociechy dobrze i zdrowo się rozwijały powinniśmy zachęcić je do aktywnego spędzania czasu.

Reklama

- Kiedy zaawansowane technologie kuszą już od najmłodszych lat, nie jest łatwo zaprosić je do biegania, gry w piłkę czy jakiejkolwiek innej aktywności. Ważny jest osobisty przykład i dobra motywacja dla siebie i dla dziecka - mówi psycholog olimpijski Katarzyna Selwant.

Można zwrócić uwagę na to, że zajęcia sportowe to dobry sposób na ciekawe spędzenie czasu. Dzięki temu zyskujemy też zdrowie. - Oczywiście we wszystkim trzeba zachować zdrowy rozsądek - dodaje psycholog. Przyznaje, że zna i takich rodziców, którzy chcą zrealizować jakieś swoje plany i na siłę chcą z dziecka uczynić mistrza. Przerost ambicji dorosłych wywoła tylko bunt - mówi Katarzyna Selwant.

Olimpijka i trzykrotna medalistka mistrzostw świata w skoku o tyczce Monika Pyrek podkreśla, że sport daje znacznie więcej niż tylko tężyznę fizyczną. Przyznaje, że dzięki zajęciom sportowym jest obowiązkowa i w dobrym tego słowa znaczeniu zawzięta. - Sportowcy nie potrafią robić czegoś na mniej niż 100 procent - dodaje.

- Orange Polska uruchomi sto klubów sportowych, w których dzieci i młodzież uczyłyby się pod okiem profesjonalistów. Wystarczy siedem osób, aby taki klub powołać - mówi Konrad Ciesiołkiewicz z Orange Polska.

Reklama

Dwójka z inicjatorów musi być dorosła. Trzeba mieć poparcie władz lokalnych oraz zapewnić pomieszczenia dla klubu. Żeby wziąć udział w tym przedsięwzięciu trzeba uzasadnić, dlaczego klub powinien powstać właśnie w danej miejscowości oraz przygotować dwuletni plan działania.Organizatorzy chcą koordynować system rywalizacji między zawodnikami.

Nabór potrwa 6 tygodni przez stronę internetową: www.klubysportoweorange.pl.