Nietolerancja laktozy – dlaczego nie możemy pić mleka?

| Aktualizacja:

Wiele osób każdy swój poranek rozpoczyna od wypicia kawy z mlekiem czy zjedzenia owsianki. Niestety mleko, a dokładniej zawarty w nim cukier – laktoza, często jest przyczyną występowania nietolerancji pokarmowej, która powoduje wiele nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak: biegunki, wzdęcia czy bóle brzucha.

wróć do artykułu
 • ~Magdaerr
  (2018-12-05 10:08)
  u mnie wybór również padł na figurena. Zdecydowanie najlepszy wybór z dostępnych na rynku suplementów na odchudzanie. Szybko pohamował łaknienie i zwiększył moją przemianę materii. Efekty same przyszły.
 • ~żart
  (2018-12-05 15:33)
  Proste pytanie do lekarzy (znachorów). Dlaczego producenci nie dodają do mleka enzymu laktoza, skoro jest potrzebny do trawienia. Krowa nie skąpi cielakowi enzymów do trawienia trawy. Sprzedają mleko bez laktozy (cukier mleczny) drożej, enzymy (laktoza) kup sobie w aptece kliencie Funduszu Zdrowia. Patrzą jak zarobić (matołki) producenci i lekarze (służba zdrowia). Wychowałem się na mleku z laktozą (od krowy) oraz moje potomstwo (rodzicielki nie miały mleka - nie były dojne).Uważam że mleko to najzdrowszy napój - dzisiaj wolę piwo (też zdrowe).
 • ~Kasia
  (2018-12-06 08:56)
  co to pytania w tytule: bo jest pokarmem dla cieląt? można spokojnie sporządzić posiłki bez mleka.
 • ~DziewczynaMalina
  (2018-12-06 12:45)
  Okazało się, że mam nietolerancję laktozy w sumie od niedawana. przeszłam na dietę lightdiet żeby ktoś pilnował za mnie co jem. Czuję się lepiej. Wcześniej miałam często biegunkę i w ogóle teraz już tak nie ma.
 • ~Aneta
  (2018-12-09 16:42)
  Ja nie dosc, ze mam nietolerancje to jeszcze zmagam sie z IBS. No kombo totalne. Dopiero przy odpowiedniej diecie i regularnym zazywaniu probiotykow moje jelita tak naprawde sa w stanie funkcjonowac. Jedynie co zauwazylam, ze odkad robie kuracje intesta, to sytuacja bardzo sie poprawia, biegunki juz praktycznie nie wystepuja, a ja nie czuje tego okropnego cisnienia w brzuchu
 • ~,Stefan
  (2018-12-12 12:13)
  A ser żółty, zastępuje mleko czy nie?
 • ~agat
  (2018-12-12 15:15)
  Jak szybko schudłam dzięki preparatu figurena. Przyśpieszył on moją powolną przemianę materii i pohamował łaknienie. Utrzymałam dzięki temu dietę i w 3 miesiące schudłam 12kg. Jestem bardzo zadowolona ponieważ myślałam że po ciąży będzie o wiele trudniej,

Może zainteresować Cię też: