Dieta niskowęglowodanowa skraca życie. Są dowody

| Aktualizacja:

Długotrwała dieta z niską i bardzo niską zawartością węglowodanów (poniżej 215 g na dobę) stosowana przez długi czas (powyżej 6 lat) jest niekorzystna dla zdrowia i skraca życia – wykazały badania prof. Macieja Banacha i jego zespołu.

wróć do artykułu
  • ~Carpediem
    (2018-09-03 06:56)
    Czyli standardowo. Przesada w żadną ze stron nie jest korzystna. Jedynie skuteczne jest "umiarkowanie w jedzeniu i piciu".
  • ~Don Pedro
    (2018-09-03 09:18)
    "jedna łyżeczka cukru zawiera 100 g węglowodanów". Co to za łyżeczka jest? Się pytam.
  • ~Yossarian
    (2018-09-03 12:17)
    650g węglowodanów dziennie to 2600 kalorii. A gdzie białko i tłuszcze? Na takiej diecie szybciutko waga wskaże powyżej 100kg i pacjent będzie cierpiał na wszystkie choroby związane z otyłością.
  • ~Yossarian
    (2018-09-03 12:18)
    Ta łyżeczka mieszcząca 100g to chyba łyżeczka wazowa.
  • ~Joni
    (2018-09-03 13:23)
    Niestety redakcje wykorzystywane są przez przemysł dla swoich celów. Nieświadomi dziennikarze klepią co im się powie. Szczególnie gdy pojawiają się nazwiska przedrostkiem "prof" oraz dane z USA. Artykuł płytki i dla mas. Szkoda bo to świadczy o poziomie gazety którą szanuję.
  • ~$.
    (2018-09-03 15:34)
    Do normalnego funkcjonowania organizmu potrzeba nam --50% weglowodanow ,tluszcze 25% tluszcze i 25% bialka.Dzieci maja bardzo szybka przemiane materii, weglowodany potrzebne sa nam do spalania tluszczy i do dostarczenia energii.Bialko potrzebne jest do budowy i odbudowy komorek w organizmie.
  • ~żart
    (2018-09-03 23:37)
    To jet prawdą. Małe dzieci lubią słodycze (najlepszy cycyk od matki - uczą się ssać). Trudno ich oduczyć ssanie swojego palca i obgryzania paznokci (taki nawyk) - szukają cycka. Jak matka nie zaspokoi od urodzenia potrzeby dziecka, to sączą piwo,alkohol, itd...(lubią pić z butelki - brak cycka). Palą papierosy (zastępuje ssanie - bez wysiłku) i tracą "kasę" (jak ja). Nie każdy ma łatwe dzieciństwo. Matka nie miała mleka w piersi i karmiła mlekiem od krowy z butelki ze smoczkiem (i tak został - "pociąg" do butelki).
  • ~Hmmm
    (2018-09-04 13:08)
    650 g węglowodanów = 2600 kalori, jeśli do tego dodać tłuszcz i białko wyjdzie ponad 4000. Ciekawe gdzie Pan profesor to spala :). Łyżeczka cukru nie ma 100 gramów. Skoro te liczby są tak przekłamane to pozostaje pytanie co w tym artykule jest prawdziwe ?
  • ~Daria
    (2018-09-05 14:28)
    jestem na diecie lightdiet i wszystkie niezbędna składniki dostarczam organzimowi. Nie jest tak że ciągle na przykład jem owoce i warzywa i nic więcej. nie ma tak jest wszytko i mięso i białko i inne potrzebne składniki i ja uważam że jak ktoś się odchudza taka jak ja to nie powinnien ograniczać składników bo to może zaszkodzić a nie pomóc
  • ~Tomek
    (2018-11-21 09:27)
    Halo? Profesor? Tu Inuici. Proszę natychmiast przysłać nam chleb i trochę ryżu - ta dieta niskowęglowodanowa na której żyjemy od tysięcy lat nas zabije :( Dzwoniliśmy już do plemienia Hadza w Tanzanii - tez proszą o trochę kaszy gryczanej i kuskusu. Czekamy!