Dietetyczne menu, wibrujące poduszki, które zapewniają spalanie kalorii już w trakcie kolacji i trening po kolacji - na to mogą liczyć odwiedzający restaurację Steam, mieszczącą się w londyńskim Covent Garden.

Reklama

Za dietetyczne menu odpowiada ceniony szef kuchni, Frederick Forster, który poda gościom na talerzu coś więcej niż kilka listków sałaty i mały pomidorek koktajlowy. Klienci będą mogli nacieszyć zmysły bruschettą podawaną ze świeżym ogórkiem z eskalopkami i chorizo podaną z sosem imbirowym, polędwicą wołową z sałatką z kiełków, przepiórczymi jajami z grzybami, oraz gotowaną na parze złocicą z ziołowym masłem zaserwowaną z fondue z pora.

- Poprzez to menu chcę pokazać, że zdrowa kuchnia może być pyszna i urozmaicona - zapewnia szef kuchni Frederick Forster.

Po zdrowej kolacji gości czeka zdrowa porcja wysiłku, rozpoczynająca się od rozgrzewki i serii ćwiczeń, które pozwolą spalić to, co wcześniej się zjadło.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani na myśl o tym projekcie. To coś, czego do tej pory nie było, dlatego ze zniecierpliwieniem czekamy na opinie gości. Jeśli restauracja odniesie sukces, będziemy chcieli dalej rozwijać ten pomysł i stworzyć sieć miejsc podobnych do Steam - Dominic Worsley, dyrektor marketingu marki Miele, która objęła patronatem restaurację.

Zdrowie dziennik.pl na Facebooku: polub i bądź na bieżąco >>>