Spekulacje o zdrowiu Putina nie milkną. O takich chorobach jest mowa

Temat zdrowia Władimira Putina wciąż jest gorąco komentowany w mediach. Rosyjski prezydent, według doniesień ma mieć raka krwi i wczesną fazę choroby Parkinsona. Podejrzewano także, że może być chory na schizofrenię albo demencję.

Kanał General SVR na Telegramie sugerował, że Putin walczy ze śmiertelną chorobą nowotworową, i doznał zatrzymania krążenia. W 2022 roku, po rosyjskiej inwazji na Ukrainę, wyciekły dokumenty szpiegowskie, według których Putin miał cierpieć na chorobę Parkinsona we wczesnym stadium i raka trzustki.

Reklama

Dokumenty miały zawierać taką informację: "Mogę potwierdzić, że zdiagnozowano u niego chorobę Parkinsona we wczesnym stadium, ale ona już postępuje. Fakt ten będzie zaprzeczany na wszelkie możliwe sposoby i ukrywany".

"Putinowi regularnie podaje się wszelkiego rodzaju ciężkie sterydy i innowacyjne zastrzyki przeciwbólowe, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się raka trzustki, u którego niedawno zdiagnozowano. To nie tylko powoduje wiele bólu, ale Putin ma obrzęk twarzy i inne skutki uboczne, w tym zaniki pamięci" - głosił dokument.

Putin nie mógł zapanować nad nogą podczas najnowszego wywiadu

O pogorszeniu się zdrowia rosyjskiego przywódcy ma świadczyć jego opuchnięta twarz i trzęsące się nogi. Niedawny, głośny wywiad z Tuckerem Carlsonem, byłym dziennikarzem stacji Fox News, przyniósł kolejną falę domysłów na ten temat.

Władimir Putin miał problem ze swoją poruszającą się samoistnie nogą podczas ich dwugodzinnej rozmowy. Często trzymał lewą rękę na oparciu fotela, jakby w gotowości, by uspokoić nogę. W pewnym momencie przytrzymał ją dyskretnie, gdy zaczynała drżeć.

71-letni prezydent Rosji w czasie wywiadu również kilka razy kaszlał i odchrząkiwał podczas głoszenia swoich tez.

Moment, w którym Putin próbuje powstrzymać drżenie nogi podczas rozmowy z Tuckerem Carlsonem / YouTube / screen
Reklama

Kreml dementuje, że prezydent ma kłopoty ze zdrowiem

Stan zdrowia Putina był poruszany w mediach wiele razy przed tym wywiadem. Ostatnio po spotkaniu 28 stycznia z prezydentem Białorusi Łukaszenką, kiedy pokazano, jak rosyjski przywódca robi dziwaczne grymasy i wydaje się być zdezorientowany.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow wiele razy dementował pogłoski o poważnych problemach zdrowotnych Putina, takich jak rzekome jesienne zatrzymanie akcji serca czy choroba nowotworowa i korzystanie z sobowtóra.

Pomimo spekulacji mediów dotyczących stanu zdrowia rosyjskiego przywódcy, pojawiły się też głosy internautów w komentarzach pod rozmową Carlsona, którzy uważają, że podczas wywiadu Putin wyglądał dobrze i wydaje się być w dobrym zdrowiu.