Nowy rzecznik resortu zdrowia ma 47 lat i pochodzi z Bielska-Białej.

Ma duże doświadczenie w obszarze komunikacji - od 2008 roku pełnił kierownicze funkcje w agencjach public i investor relations. Był odpowiedzialny za przygotowanie strategii komunikacyjnych dla firm i instytucji, także z sektora zdrowia.

Reklama

Jako rzecznik prasowy polskiej reprezentacji sportowców z niepełnosprawnością intelektualną na Światowe Igrzyska Abu Dhabi 2019 i Berlin 2023 dbał o wizerunek Olimpiad Specjalnych.

Kuraś zna media od podszewki - ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego z tytułem magistra dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Przez wiele lat pracował jako dziennikarz ekonomiczny TVN24, był też gospodarzem studia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Środowisko dziennikarzy medycznych ma nadzieję, że nowy rzecznik zmieni standardy komunikacji i relacje z mediami w resorcie zdrowia, które za czasów rządów PiS mocno kulały. Informacje, o które prosili dziennikarze, na przykład dotyczące przypadków COVID-19, dochodziły z dużym opóźnieniem i nie były aktualne.

Prywatnie Damian Kuraś jest wyznawcą zdrowego stylu życia i lubi aktywność fizyczną. Mówi po francusku i ceni kulturę tego kraju. Znany jest także z miłości do psów, szczególnie chartów, zdobywa uprawnienia sędziego kynologicznego.