Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Nawyki, które najbardziej niszczą zęby. Które z nich dotyczą ciebie?

31 maja 2017, 22:40
Niektórzy z nas koncentrując się na trudnym zadaniu mają zwyczaj przygryzania długopisu, ołówka czy okularów. Przedmioty te jednak nie są tak miękkie jak większość produktów, które jemy. Pod wpływem nacisku przygryzanie niewinnego ołówka może spowodować przemieszczenie lub nawet pęknięcie zębów. Z podobnego powodu unikajmy używania wykałaczek. Jeśli chcemy oczyścić przestrzenie międzyzębowe to najlepsza jest nić dentystyczna, ewentualnie irygator lub szczoteczki jednopęczkowe. Wykałaczka może uszkodzić błony śluzowe jamy ustnej, szkliwo lub w inny sposób uszkodzić ząb – mówi dr Stachowicz.
Niektórzy z nas koncentrując się na trudnym zadaniu mają zwyczaj przygryzania długopisu, ołówka czy okularów. Przedmioty te jednak nie są tak miękkie jak większość produktów, które jemy. Pod wpływem nacisku przygryzanie niewinnego ołówka może spowodować przemieszczenie lub nawet pęknięcie zębów. Z podobnego powodu unikajmy używania wykałaczek. Jeśli chcemy oczyścić przestrzenie międzyzębowe to najlepsza jest nić dentystyczna, ewentualnie irygator lub szczoteczki jednopęczkowe. Wykałaczka może uszkodzić błony śluzowe jamy ustnej, szkliwo lub w inny sposób uszkodzić ząb – mówi dr Stachowicz. / Shutterstock
Każdy z nas chciałby mieć zęby białe i mocne niczym tygrys szablozębny. Jednak na drodze ku pięknemu uśmiechowi często stoimy my sami - a dokładnie nawyki, które są koszmarem dla naszych zębów.
Reklama
Reklama
Tematy:
uzębienie ząb niszczyć zęby obgryzać paznokcie dbać o zęby
Reklama

Komentarze (1)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
  • camilia
    2017-06-02 23:53
    Bardzo dobrym sposobem na utrzymanie zdrowych zębów jest zakup szczoteczki sonicznej. :) ja używam takiej od Panasonica - czyści dokładnie, nie podrażnia dziąseł ani szkliwa. Ogólnie czuję się znacznie lepiej niż przy używaniu zwykłej.
    0
    zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama