Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Trzy oblicza bólu głowy. Co oznaczają?

10 grudnia 2014, 00:05
Najczęściej doświadczanym przez nas bólem jest... ból głowy. Nawet co piąta osoba mówi, że często cierpi z powodu bólu głowy. Lekarze przyznają, że są dziesiątki odmian bólów głowy, ale medycyna wyróżnia dwie główne grupy: bóle samoistne (pierwotne) i wtórne. O ile te ostatnie są objawem choroby i wymagają leczenia przyczynowego, o tyle bóle samoistne nie wiążą się z żadnym schorzeniem, lecz ich istotą jest po prostu ból
Najczęściej doświadczanym przez nas bólem jest... ból głowy. Nawet co piąta osoba mówi, że często cierpi z powodu bólu głowy. Lekarze przyznają, że są dziesiątki odmian bólów głowy, ale medycyna wyróżnia dwie główne grupy: bóle samoistne (pierwotne) i wtórne. O ile te ostatnie są objawem choroby i wymagają leczenia przyczynowego, o tyle bóle samoistne nie wiążą się z żadnym schorzeniem, lecz ich istotą jest po prostu ból / Shutterstock
Nagły, przeszywający i umiejscowiony w konkretnej części twarzy? A może pulsujący? Lub też powodujący sztywnienie karku? Oto różne postacie bólu głowy.
Reklama
Reklama
Tematy:
napięcie ból głowy boli głowa środek przeciwbólowy migrena ból
Reklama

Komentarze (1)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
  • madame de Pardieu
    2014-12-10 17:02
    strasznie debilne i co z tego ludziom przyjdzie ze maja klaserowy bul głowy (nie wiecie jak się pisze bul???) ja bym wam głupki powiedziała który ból jest związany z którym narządem ale jesteście za tępi żeby to zrozumieć!!!
    0
    zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama