Dziennik Gazeta Prawana logo

Plastik w mięsie sprzedawanym w Lidlu. Sanepid ostrzega

27 marca 2024, 17:16
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Lidl
Plastik w mięsie sprzedawanym w sieci Lidl. Sanepid ostrzega/ShutterStock
Główny Inspektor Sanitarny opublikował ostrzeżenie mówiące o możliwej obecności plastikowych elementów w jednej partii burgera wołowego sprzedawanego w sieci Lidl.

Plastik w burgerach. Lidl wycofuje partię

Sanepid poinformował o wycofaniu jednej partii burgera wołowego z sieci dyskontów Lidl ze względu na możliwe zanieczyszczenie produktu fragmentami plastiku.

Poniżej szczegóły wadliwego produktu:

  • Nazwa produktu: Burger wołowy, 2x110g, marki Rzeźnik
  • Numer partii: 01279024
  • Termin przydatności do spożycia: 29.03.2024
  • Producent: Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki Sp. z o. o., Golina ul. Dworcowa 47D, 63-200 Jarocin, WNI 30063801
  • Dystrybutor: Lidl sp. z o. o. sp. k., ul. Poznańska 48, 62-080 Jankowice, Tarnowo Podgórne.

Plastik w burgerach w sieci Lidl. Podjęte działania

GIS informuje, że przeprowadzono szczegółową analizę procesu produkcyjnego, w wyniku której nie można wykluczyć możliwości pojawienia się plastikowych elementów w jednej partii burgera wołowego. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo konsumentów, podjęto decyzję o wycofaniu produktu ze sprzedaży. 

Lidl poinformował konsumentów o wycofaniu artykułu z rynku poprzez umieszczenie w sklepach, gdzie sprzedawany był przedmiotowy artykuł, plakatów z ważną informacją dla klientów oraz poprzez publikację informacji na stronie internetowej Lidla w panelu "ważna informacja dla klientów"

Sanepid ostrzega, że nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem.

Potencjalnie wadliwy produkt można zwrócić w każdym sklepie Lidl bez konieczności okazywania paragonu.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Adrian Dąbek
oprac. Adrian Dąbek

W mediach od początku wieku. Pisał na różne tematy (od sportu po film), ale od kilku lat zajmuje się tym najważniejszym, czyli zdrowiem. Lubi wszelkie liczby, pracować na podstawie weryfikowalnych danych, zwłaszcza dotyczących zjawisk chorobowych. W dziennik.pl od września 2023 roku. Zdobywca III (za rok 2021) i IV (za rok 2022) nagrody w konkursie "Dziennikarz Medyczny Roku" w kategorii Internet. Prywatnie lubi rzeczy na literę k – koty (ma cztery), kuchnię, kino, książki i kawę.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraChoruje nawet co trzeci dorosły. Ten cichy zabójca serca może nie dawać żadnych objawów »
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj