Dziennie jest notowane między 150 a 200 przypadków COVID-19 - wynika z informacji, które otrzymaliśmy z sanepidu. Są też pojedyncze przypadki zgonów. Z danych podawanych przez portal Worldometer.info, który zbiera informacje od początku pandemii, wynika, że w tym tygodniu zdiagnozowano w Polsce ponad 900 przypadków, wobec niecałych 600 w poprzednim. W ostatnim tygodniu odnotowano też dwa zgony.
Dlaczego rośnie liczba przypadków?
Zdaniem Szymona Cienkiego, rzecznika głównego inspektora sanitarnego, liczba przypadków może rosnąć z kilku powodów. Po pierwsze, pacjenci z oznakami choroby coraz chętniej sprawdzają się na własną rękę, kupując testy w aptekach. Przy okazji za jednym zamachem sprawdzają, czy nie jest to przypadkiem grypa albo inna wirusowa choroba.
Dziennikarka od 18 lat związana z Dziennikiem Gazetą Prawną. Specjalizuje się w tematyce rynku pracy, ochrony zdrowia, a także branży spożywczej, handlowej, turystycznej, czy TSL. Laureatka w konkursie Dziennikarz Medyczny Roku 2021 oraz wyróżniona przez TLP nagrodą „Skrzydła Transportu”. Z wykształcenia prawniczka.