Oddział zawieszony, w drugim szpitalu brak miejsca. Pacjenci leżą na korytarzach

| Aktualizacja:

Działalność oddziału neurologii zawiesiło od 1 listopada Beskidzkie Centrum Onkologii – Szpital Miejski w Bielsku-Białej. Uzasadnieniem jest brak lekarzy. Pacjenci trafiają do Szpitala Wojewódzkiego, ale – jak podała placówka – brakuje tam już miejsc.

wróć do artykułu
 • ~bastard
  (2019-11-09 22:31)
  Macie swoje 500+ !!!!! Macie swoj PiS !!!! Tego nie chcieliście słuchać przed wyborami !! Wszystko czego PiS sie dotknie leży i kwiczy !!! Ciekawe kiedy sie obudzicie !!! ??? Jak zwykle jak bedzie juz za pozno !
 • ~alik kot jarka
  (2019-11-09 20:41)
  Ale według PiS dzielców wszystko jest ok
 • ~madry Polak po szkodzie
  (2019-11-09 20:29)
  Komuna nauczyla nie szanowac lekarzy to teraz spoleczenstwo zbiera efekty. Teraz trzeba lat ,zeby to odkrecic a ile ludzi w tym czasie umrze.
 • ~Dolnoslaskie
  (2019-11-09 18:05)
  Szpital w Brzegu Dolnym zawieszona praca trzech oddziałów ...
 • ~Piotr
  (2019-11-09 15:54)
  Przecież lekarzy nie ubyło w takim stopniu jak przedstawia to rząd. Lekarzu postanowili żyć dłużej (zrezygnowali z pracy na kilku etatach), spędzać niedzielę i święta rodziną (zrezygnowali z dodatkowych dyżurów). Nie można oczekiwać, że za średnią krajową będą pracować całe życie w szpitalu , w ciągłym stresie, obarczani kolejnymi (w ich odczucie zbędnymi obowiązkami biurokratycznymi). Znam wieli lekarzy którzy postanowili zrezygnować z pracy w szpitalu (gdzie był prestiż, ale i stres, obowiązkowe dyżury itd.) na rzecz pracy w przychodni lub nawet przebranżowili się (specjalizacja z med. rodzinnej) na lekarzy POZ. Zawód lekarza jest wspaniały pod warunkiem, że pracuje się na 1 etacie w normalnym (jak każdy Polak) 42 godzinnym systemie pracy. Jak masz lat 40+, duże doświadczenie w zawodzie, wysoką samoocenę, masz gdzie mieszkać - szpital przestaje być atrakcyjnym miejscem pracy. To miejsce dla młodych szkolących się i dla pasjonatów z bogatych rodzin, a jednocześnie bezdzietnych, którzy chcą naprawiać świat. Pozostali w (jesli pracują na etacie) trakcie wypełniania PITu dokonują odkrycia, że jak odliczą wydatki na dojazd do pracy to pracują za stawkę godzinową za którą nie zatrudnią pomocy domowej. Jak za etat w szpitalu (bez dyżurów) czyli 43 godziny będą płacić tyle co nap.na Łotwie (np. 15-20 tys zł netto) będą kolejki specjalistów pod kadrami szpitala. W przeciwnym wypadku będą zamykane kolejne oddziały.

Może zainteresować Cię też: