Przepraszamy, porodów nie przyjmujemy. Niż kadrowy zamyka oddziały położnicze

| Aktualizacja:

W ciągu niespełna dwóch lat szpitale zamknęły 24 oddziały położnicze. Resort zdrowia mówi o 400 zlikwidowanych łóżkach. Przyczyną nie jest jednak niż demograficzny, lecz problemy kadrowe.

wróć do artykułu
  • ~Liddka
    (2019-11-04 19:07)
    Jezu, to ja jeszcze luxusowo rodzilam, w Niemczech w 1984 roku, ja jako jedna na sali porodowej, mna sie opiekowal lekarz, poloźna i pielegniarka, a pani poloźna sie cieszyla, jakby w lotto wygrala, bo porod trwal 20 minut, bez komplikacji, a w godzine po porodzie poszlam na nogach do pokoju z dzieckiem na reku. Ale ja bylam wysportowana i mloda, 31 lat. Najgorsze bylo to , ze potem wszyscy w szpitalu mowili : wiecej dzieci, rodzic jak tak latwo.
  • ~NS
    (2019-11-04 08:03)
    A w pośredniaku byli?
  • ~Mok
    (2019-11-04 07:49)
    Głosuj dalej ciemny ludu na dojną zmianę i na Adriana. Niedługo porody będą odbierać klechy, oni kochają małe dzieci. A zapładniał będzie duch święty.
  • ~prawda
    (2019-11-04 07:36)
    Dzięki Gowinowi i jego kurdycko-podobnej reformie będzie jeszcze gorzej. Wkrótce okaże się, że lekarzy nie ma kto uczyć. Ten człowiek, któremu nie starczało do pierwszego mimo, że zarabiał krocie, chce by akademicy pracowali za miskę ryżu, a przy prowadzili badania na poziomie zachodnim.
  • ~Smog
    (2019-11-04 07:05)
    Kiedyś poród fizjologiczny prowadziła położna.
  • ~Prababcia
    (2019-11-04 07:02)
    Ja przestalam rodzic!
  • ~ß0oplö.
    (2019-11-04 06:40)
    Wychodzi na to, ze na emeryture bedzie mozna isc u sasiada od 70-tki. W wiek emerytalny wchodza tzw. mocne roczniki, a w kasie kasy brak.........
  • ~ Ja
    (2019-11-04 06:32)
    Tak źle jak teraz w służbie zdrowia jeszcze nie bylo. Ani za PO Ani za komuny. I piszcie trole co chcecie.
  • ~Wera
    (2019-11-04 05:31)
    Ja nie chcę żeby mnie leczył ktoś że wschodu. Boję się takich lekarzy.
  • ~Paskud1
    (2019-11-04 00:40)
    Wszyscy zawalili - politycy i lekarze ograniczający dostęp do zawodu. Teraz lekarze też krzyczą - bo się boją że kasy za prywaciznę będzie mniej, jak ruszą się lekarze ze wschodu do nas. Ale generalnie nawalili rządzący - wszyscy razem. Za chwilę będzie problem taki sam z nauczycielami.
  • ~JA:
    (2019-11-03 23:32)
    A co przed dwoma laty balo lepiej? Od 30 lat nic sie nie dziej w sluzbie zdrowia a nie tylko od 2 lat. PO i PSL w ciagi swoich 8 lat rzadow, zlikwidowaly szkoly pielegniarskie, poloznicze i szkoly zawodowe, to czego sie spodziewac? 500+ zostawcie w spokoju. Pieniadze na dzieci sa we wszystkich krajach zachodnich juz da 40 lat. To szanowny "Nieustraszony Pogromca Zabobonu" uwaza, ze zachodnim dzieciom i rodzinom sie nalezy Kindergeld a polskim nie. Gratuluje pogladu i bezstronniczosci. Polskie polozne i pielegniarki wyjechaly przed 12 laty do Niemiec pracowac, bo tak dobrze zarabialy za czasow PO i PSL, i staly sie tam tania sila robocza w szpitalach. Brawo Tusk!
  • ~Nieustraszony Pogromca Zabobonu
    (2019-11-03 22:00)
    Jest pińcet plus,kto by się tym przejmował, że szkolnictwo i ochrona zdrowia w zapaści. Od 2 lat też po raz pierwszy od zakończenia wojny spada średnia długość życia w Polsce. Czy mam przypomnieć jaka lato.bolszewicka partia jest u władzy ?
  • ~akcja - reakcja
    (2019-11-03 20:25)
    Pora kształcić akuszerki rodzić w domach.

Może zainteresować Cię też: