Niedobór leków nie jest problemem jedynie w Polsce. KE chce pomóc, ale...

Niedobór leków w aptekach nie ogranicza się tylko do Polski. Określonych farmaceutyków brakuje też w innych krajach unijnych - wynika z informacji przekazanych przez KE. Bruksela deklaruje chęć pomocy, ale wskazuje, że ten obszar to kompetencja stolic.

wróć do artykułu
 • ~w
  (2019-07-13 14:48)
  PiS swoją polityką lekową doprowadził do sytuacji że w Polsce brakuje około 500 medykamentów. Jak zwykle w przypadku rządu PiS szukają wytłumaczenia by ukryć swoje błędy i zwalić całą winę na innych.
 • ~prezes
  (2019-07-13 08:40)
  a moze to nowy plan KE i UE na rozwiazanie spraw uchodzcow-jak braknie lekow spora czesc chorych (czesto starych) Europejczykow umrze,,I tak juz nic nie robia a biora emerytury -mysli sobie KE.Zostana po nich puste domy i mieszkania dla uchodzcow.To mlode chlopaki,na nic nie choruja,leki im nie sa potrzebne.ZUSy i kasy chorych w krajach UE wreszcie by mialy nadwyzki w kasach,same plusy.
 • ~PiS-logika
  (2019-07-12 17:58)
  Po pierwsze nie ma żadnych niedoborów leków w Polsce. Po drugie, jeśli jakiekolwiek były, to te leki już są w hurtowniach i lada moment trafią do aptek. Po trzecie, jeśli nie trafiły, to Tuska wina!