W Polsce działa 140 tys. znachorów, szarlatanów. Dlaczego się u nich leczymy?

| Aktualizacja:

Według ostrożnych szacunków w Polsce działa około 140 tysięcy znachorów, szarlatanów i najróżniejszych uzdrowicieli, z których większość opanowała do perfekcji sztukę wyciągania z ludzi pieniędzy. Zdarza się niestety i tak, że osoby chore porzucają tradycyjne leczenie, zbytnio ufając różnej maści naciągaczom, którzy z uzdrawianiem nie mają nic wspólnego. Konsekwencje takiego "leczenia" mogą być tragiczne w skutkach.

wróć do artykułu
  • ~leczenie naturalne
    (2019-04-30 16:25)
    Najbardziej tragiczne w skutkach jest zwykle leczenie farmakologiczne lekami/truciznami przepisanymi przez lekarzy. Witaminy jeszcze nikogo nie zabily.
  • ~Ciekawa
    (2019-04-30 11:21)
    A czy leczenie akademickie (jakimiś dziwnymi środkami chemicznymi) z uzdrawianiem ma coś wspólnego? Wiem, jest spora grupa ludzi, która wmawia nam, że to działa. A ja słyszałam, że po tym ludzie umierają. Tak, niektórzy ludzie, którzy stosują się do zaleceń lekarzy umierają. Czy to są rzadkie przypadki?
  • ~xxl
    (2018-12-16 23:35)
    Niskie IQ spoleczenstwa , oto odpowiedz
  • ~obcokrajowiec z wyboru
    (2018-12-16 20:12)
    Sredniowiecze kwitnie w tym kraju. Cuda sie dzieja, Matka Boska uzdrawia, pielgrzymki w te i we wte, swietych jest bez liku. Dlaczego by nie dolaczyc znachorow, i innych cudotworcow do tego towarzystwa. Kraj jest chlopski i ludowa kultura dalej kwitnie.
  • ~Qera
    (2018-12-16 11:13)
    Mniewycięto zdrowy woreczek z jednym malutki kamykiem a potem okazało się że przyczyną cierpienia wieloletniego był wrzód na dwunastnicy.
  • ~Skóra i kości Ale Gość.
    (2018-12-15 21:33)
    Wygląda na to że Sluzba Zdrowia nie potrafi stanac na wysokości zadania.
  • ~gorszy sort
    (2018-12-14 22:57)
    Kolejki do lekarzy są astronomiczne, lekarstwa dla seniorów miały być bezpłatne, w szpitalnych SOR-ach czeka się na pomoc po 10 i więcej godzin. Pacjent pozbawiony opieki lekarskiej, idzie do znachora i tam znajduje namiastkę zrozumienia!
  • ~magdalena
    (2018-12-14 12:05)
    ludzie nie mają wyjscia , lekarz na NFZ gada głupoty i wypisuje recepte na niepotrzebne drogie lelarstwa, bo zarabia na premie of firmy farmaceutycznej. Byłam głupia u lekarza internisty na nfz, to mówił że mam hemoroidy i przepisal najdroższe masci, potem poszłam do proktologa prywatnie i powiedział mi że to nie są absolutnie hemoroidy , czyli internista gadał głupoty i za to bierze pensje...
  • ~Jaja
    (2018-12-14 11:27)
    Mentalność średniowieczna, więc znachorzy oraz wszyscy inni uzdrawiacze mają wzięcie u polskiego narodu.
  • ~rozne drogi prowadza do celu
    (2018-12-14 10:47)
    A gdzie ma sie udac chory jak mu lekarz nie pomaga. Mnie slinianke uratowal znachor ,ktora lekarz kazal usunac. Znachor znachorowi nie rowny ,tak jak lekarze.
  • ~ondrich
    (2018-12-14 09:35)
    |Szczególnie masz na myśli leczenie raka wlewami dożylnymi witaminy C ew. Amigdaliną czy też tzw Białą onkologię
  • ~Z zagranicy
    (2018-12-13 23:25)
    No cóż, panowie doktorzy mówia w TV, to co powinni mowić. Żenujace jest to zapieranie się, że nie ma medycyny alternatywnej do medycyny akademickiej, to już jest wierutna bzdura. Tzw. znachorstwo, czyli medycyna alternatywna jest dużo starsza niż medycyna akademicka i oczywiście działa oraz leczy. Inna sprawa, że do miana uzdrowicielek/uzdrowicieli pretendują różnej maści głąby, albo oszuści. Nie ma sie jednak co oszukiwać, że wśród lekarzy po uniwersytetach nie ma głąbów, bo sa i co gorsze "leczą" chorych kalecząc lub zabijając. Idealnie byłoby gdyby medycyna akadamicka zechciała współpracować z uzdrowicielkami/uzdrowicielami wspólnie dla dobra chorych. Mogłoby to uzupelnić braki kadrowe, o których wspomniał pan doktor. Pan psycholog gadał ogolnie i bez sensu, zdaje sie nie mając bladego pojęcia na czym polega praca bioenergetyczna z energiami i ciałem fizycznym osoby chorej. Dużo jeszcze nauki przed wami.