Płodność i prokreacja

Reklama

Niewiele par doczekuje się ciąży po pierwszej próbie. Nawet jeśli wszystko jest w zupełnym porządku, każdego miesiąca istnieje tylko 20-25% szansy na zapłodnienie. Jednak zdrowi partnerzy w wieku powyżej 35 roku życia muszą liczyć się z tym, że ich szanse spadają do poziomu 15%. Jeżeli para próbuje przez pewien czas bezskutecznie uzyskać ciążę, być może niezbędne będą badania diagnostyczne.

Obecnie naukowcy intensywnie pracują nad opracowaniem odpowiedniej terapii dobrze tolerowanej przez pacjentów, nieinwazyjnej, natomiast efektywnej klinicznie. W ostatnich latach ukazało się wiele specjalistycznych publikacji potwierdzających, że przyczyną obniżającej się jakości nasienia mogą być m.in. niedobory określonych witamin i mikroelementów, które teoretycznie powinny zostać dostarczone organizmowi wraz z dietą. Wiemy jednak, że jakość żywności, jak i nasze zwyczaje żywieniowe dalekie są od ideału.
Również polscy androlodzy zwracają uwagę na wagę kwestii zaburzeń metabolicznych u mężczyzn przy problemach z prokreacją. W ostatnio opublikowanej pracy „Rola karnityny w leczeniu męskiej niepłodności” podkreślano szczególne znaczenie stosowania łącznego leczenia L-karnityną i acetyl-L-karnityną (Uniwersytecki Szpital Kliniczny, Łódź).

Czytaj więcej

http://meskieproblemy.pl/plodnosc-i-prokreacja.html

Problemy z potencją

Badania epidemiologiczne potwierdzają, że wraz ze zmianą trybu życia oraz wzrostem zapadalności na choroby układu krążenia, układu moczowo-płciowego czy cukrzycę wzrosło ryzyko pojawienia się dolegliwości związanych z potencją. W chwili obecnej problem może dotyczyć już 10% męskiej populacji.

U młodszych mężczyzn, coraz częściej znajdujących się w tej grupie, dolegliwości w wielu przypadkach powoduje przemęczenie, nadmierny stres czy obawa przed nie spełnieniem oczekiwań partnerki. Natomiast po 35 r.ż. dodatkową rolę odgrywają elementy związane z procesem starzenia się oraz choroby. Trudności z zachowaniem udanego życia seksualnego wzrastają wraz z wiekiem i są wynikiem postępujących zmian psychofizycznych.

Warto pamiętać, że oprócz niezbędnej wizyty u lekarza, wskazane jest skoncentrowanie uwagi na przestrzeganiu podstawowych zasad zdrowego stylu życia, a więc profilaktyki.

Także w przypadku zaburzeń erekcji można zastosować naturalne rozwiązania, zanim sięgnie się po kurację lekową.

Reklama

Czytaj więcej

http://meskieproblemy.pl/funkcje-seksualne.html

Infekcje intymne

Dotyczą także mężczyzn. Infekcja intymna u mężczyzny może być wynikiem zakażenia bakteryjnego lub spowodowana aktywnością wirusów lub grzybów.

Przyczyną mogą być otarcia lub drobne urazy powstałe np. podczas kontaktów seksualnych. Stan zapalny może się też pojawić w wyniku stosowania środków plemnikobójczych zawartych w prezerwatywach powodujących podrażnienia lub reakcje alergiczne. Takie dolegliwości nieleczone mogą prowadzić do ostrych infekcji i mieć poważne konsekwencje zdrowotne.

Odkryciem ostatnich lat jest stosowanie w takich przypadkach olejków na bazie ozonu.

Wykorzystano w nich bardzo silne właściwości bakterio-, wiruso- i grzybobójcze tego pierwiastka. Zastosowanie medyczne takich olejków można zaliczyć do grupy metod z zakresu fizykoterapii. Ich stosowanie jest tzw. leczeniem bez leku.

Czytaj więcej

http://meskieproblemy.pl/infekcje.html