Odżywianie

Reklama

Właściwa dieta jest bardzo ważna, aby zachować zdrowe włosy. Kiedy nie dostarczasz do organizmu odpowiednich witamin i minerałów, ulegają one osłabieniu. Łatwo to zobaczyć podczas rygorystycznego odchudzania, zdarza się wtedy, że kondycja włosów również się pogarsza, gdyż organizm odżywia najpierw organy kluczowe dla życia, a włosy na samym końcu. Ważne więc, aby odżywianie pozwalało dostarczyć składniki odżywcze także do nich. Bujną czuprynę wzmocnią witaminy A, B i E, cynk, krzem, magnez i żelazo.

Suplementy

Kiedy nie zawsze udaje ci się zdrowo jeść, lub chcesz wspomóc naturalne procesy odżywiania, warto wybrać suplement diety przeznaczony specjalnie dla poprawy stanu włosów, np. Merz Spezial Dragees z formułą MTS. Dzięki takiej kuracji odpowiednie składniki odżywcze wspomagające włosy będą skierowane tam, gdzie organizm widzi ich ubytek. Pamiętaj jednak o regularności. Suplementacja jest naprawdę skuteczna, kiedy stosujesz ją systematycznie.

Zabiegi w domu

Reklama

Zacznij od dobrania odpowiedniego szamponu lub odżywki. Najlepiej wybieraj te naturalne, świetnie sprawdzą się kosmetyki z ekstraktami skrzypu polnego, pokrzywy, brzozy lub rzepy. Od czasu do czasu możesz również stosować tzw. wcierki, czyli domowe zabiegi polegające na wcieraniu w skórę głowy preparatów np. na bazie ziół. Taki zabieg nie tylko odżywi skórę głowy, ale również pobudzi jej ukrwienie, co korzystnie przełoży się na stan włosów. Pamiętaj też, że nawet mocne wycieranie ręcznikiem głowy po myciu lub ciepły strumień powietrza suszarki mają wpływ na stan włosów.

Zabiegi u profesjonalisty

Ostatnim krokiem w procesie wzmocnienia włosów jest zabieg w gabinecie medycyny estetycznej. - Idealnym rozwiązaniem jest podanie osocza bogatopłytkowego, które między innymi aktywuje uśpione cebulki, pobudza wzrost włosów, wzmacnia i odżywia skórę głowy oraz zmniejsza łojotok. W zależności od wrażliwości pacjentek podawane jest ono różnymi technikami. Zabieg możemy wykonywać np. klasyczny sposób, metodą mezoterapii. Zabiegi te w połączeniu z odpowiednio zmodyfikowaną i wzbogaconą w niezbędne składniki mineralne dietą, przynoszą szybkie i bardzo zadowalające efekty terapeutyczne – mówi lek. med. Edyta Adamczyk-Kutera, lekarz medycyny estetycznej z warszawskiej Kliniki Medycyna Urody.