- To największa społeczna inicjatywa promująca polską transplantologię, świadome dawstwo narządów, ale także zdrowy styl życia. (…) Po spotkaniu latem w Warszawie wydarzenie wraca w Beskidy, gdzie impreza powstała: 19 marca uczestnicy zmierzą się na trasie marszu nordic walking w Wiśle – powiedział Furtak.

Dyrektor Biegu Arkadiusz Pilarz podał, że udział w nim potwierdzili już m.in. współtwórca i ambasador wydarzenia, bokser Przemysław Saleta, który oddał swojej córce nerkę, aktorki Izabela Trojanowska, Małgorzata Potocka, Jolanta Fraszyńska, Izabela Zwierzyńska i aktor Bartosz Obuchowicz, byli sportowcy - mistrzyni ringu Agnieszka Rylik oraz siatkarz Piotr Gruszka, a także piosenkarze Piotr Kupicha i Szymon Wydra.

- Zawsze powtarzam - nigdy dość mówienia o przeszczepach. To sprawa niezwykle ważna. Dotyczy nas wszystkich. Każdy kolejny Bieg po Nowe Życie jest krokiem do +odczarowania+ tematu transplantacji – uważa Przemysław Saleta.

Projekt powstał z inicjatywy sportowca Przemysława Salety oraz Beaty Jurkschat, która zajmuje się promocją projektów społeczno-sportowych. Pierwsza edycja Biegu odbyła się w 2011 r. na Kubalonce i w Wiśle. Zawodom patronowała wówczas para prezydencka – Bronisław i Anna Komorowscy. Od ub. roku projekt wspiera Grupa PZU, dla której zaangażowanie w inicjatywy biegowe jest jednym z kluczowych środków promocji aktywnego trybu życia oraz profilaktyki zdrowotnej wśród Polaków.