Na drugim miejscu jest Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej, który ma 908 punktów. Trzecie miejsce zdobył Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Zamościu.

Reklama

W Warszawie po raz 12 ogłoszono Ranking Szpitali. Wyróżnienia przyznawane są w czterech kategoriach: szpitale zabiegowe TOP 100, szpitale zabiegowe monospecjalistyczne, szpitale niezabiegowe i jakość opieki medycznej.

Tadeusz Stefaniak - prezes Pleszewskiego Centrum Zdrowia w Pleszewie uważa, że w leczeniu chorych najważniejsza jest jakość. Według niego, pacjenci muszą mieć zapewnioną najlepszą opiekę lekarską i pielęgniarską oraz sprzęt diagnostyczny. Od dobrej diagnostyki zależy dalszy proces leczenia i jego skutki - przekonuje.

Dariusz Oleński - dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej mówi, że najważniejsze jest to, aby pacjenci byli zadowoleni z opieki, którą otrzymują. Lekarzom i pielęgniarkom zależy na tym, by pacjentom pomóc w tym trudnym momencie, jakim jest choroba. Podkreśla, że praca szpitala jest doceniana poprzez pracę personelu medycznego, który bezpośrednio zajmuje się chorym. Placówka otrzymała drugie miejsca w dwóch kategoriach.