Ułatwienia w leczeniu na terenie Unii. Ale nie dla Polaków

Od dziś ułatwienia w leczeniu na terenie Unii Europejskiej, ale nie dla Polaków. Wchodzą w życie europejskie przepisy w tej sprawie, tyle że Polska ich jeszcze nie wdrożyła. Grożą jej za to kary finansowe.

wróć do artykułu
  • ~miłujący was płemieł
    (2013-10-29 13:01)
    Zdychać dziady przed 67 rokiem i do ziemi !!
    Żadnego leczenie barany za granicą !!
    Zapisać się do naszych konowałów
    i czekać na kostuchę !!!
  • ~EWA
    (2013-10-27 15:07)
    tak popieram wszystko co napisane powyzej

    ale ja chcialam tylko zapytac czy mozemy wowczas dochodzic swoich praw w sadach polskich? czy kraju w ktorym sie leczymy? czy jak to ma wygladac? bo jesli w polskich to lepiej zaoszczedzic sobie fatygi i kosztow - bo tam nas i tak ze skory lobedra i w koszta wpedza za innych, za nas, i jeszcze za potomkow! no bo co im tam...
  • ~med
    (2013-10-27 00:44)
    Ani teraz, ani potem leczyć się w innych krajach Unii nie będziemy mogli. Już ci nasi rządzący coś takiego wymyślą, że leczenie będzie nie możliwe. Już oni nam dadzą się tam leczyć. Każdy będzie mógł tam się zoperować i leczyć ale za swoje własne pieniądze, których potem nie odzyska, ani na mocy wyroku sądowego, ani na mocy obowiązujących przepisów. A sprawa jest prosta, pieniądze za leczenie będą zwracane po 15 lub 20 latach, od czasu ustawienia się w kolejce do zwrotu. W tym czasie inflacja zrobi swoje, a ponadto już większość tych leczących się i operujących (jako że w większości to ludzie starsi) będzie leżała w grobie i nie zwrócą tych pieniędzy ani wdowie ani dzieciom bo adresat już nie żyje. Tak więc nie należy się łudzić i popadać w hura optymizm. W tej chwili cały sztab ludzi siedzi i główkuje, jak tej kłopotliwej sprawie łeb ukręcić i całkowicie uniemożliwić korzystanie z leczenia i wyciągania pieniędzy z budżetu. Bo pieniądze znajdujące się w budżecie to nie są nasze pieniądze, to są osobiste środki finansowe p. Rostowskiego, Tuska i innych polityków przeznaczane na ich własne wydatki i przyjemności, więc trzeba ich strzec lepiej niż niepodległości i nie pozwolić by nikt inny nie skorzystał z nich.
  • ~olmaria7
    (2013-10-26 18:30)
    co za cholerne ...
  • ~cd
    (2013-10-26 13:15)
    Jaki pan taki kram. Polskie ministerstwa i urzędy nigdy nie mogą zdążyć na czas. Albo grożą im kary, albo już muszą je płacić. Generalny tumiwisizm. Nie ma błędów, są tylko uchybienia. Dlatego Polska zamiast rozwijać się i gonić zachód, stacza się do poziomu biedaków Europy...
    Tylko partie (nowoczesne powiązania mafijne) mają się dobrze, żyją na koszt społeczeństwa (same sobie uchwaliły w sejmie wysokie dopłaty z budżetu) i
    jedyne ich zmartwienie to doić kraj ile się da...
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-10-25 16:32)
    nie ma źle -- Stokrotka bierze botox w NFZ na zniżkę dla byłych TW i eSBeków
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-10-25 16:30)
    i co na to geniusz TUSK z jego cudowną ekipą ??!

    ano nic - właśnie mamy piątek, zaczynamy weekend - premier poleciał sobie odpocząć do Sopotu w ramach akcji ''tanie państwo'' - i proszę mu byle czym dópy nie zawracać!!!
  • ~kolega
    (2013-10-25 15:16)
    Bylejactwo i tumiwisizm oraz glupota - to narodowe cechy Polakow !
    Do tego dochodzi prostytucja i zlosliwosc !
  • ~Tyrion Lannister
    (2013-10-25 10:30)
    Jesteście dla nich nic nie znaczącą masą płacącą podatki na ich luksusy. I wy pisomatoły i wy lemingi. Jesteście zwykłym mięsem armatnim wartym tyle ile przelejecie pieniędzy do urzędu.
  • ~iti
    (2013-10-25 10:24)
    haha juz widze jak NFZ oddaje 40 000 euro za opreacje kolana :) hahahahahahahahahahahahaha
  • ~Zgredek
    (2013-10-25 10:23)
    Pracujcie dłużej!!!
    Człowiek, który kazał nam pracować do 67. roku życia, już od dwóch lat bierze bajońskie pieniądze w formie emerytury.
    Rostowski 62 l miesięcznie dostaje 17 400 zł emerytury i 16 700 pensji .
    Jego jedynym zmartwieniem – jako wicepremiera – jest to, by od przyszłych emerytów w Polsce wyciągnąć jak najwięcej pieniędzy i nie dawać zbyt wiele tym, którzy już na tej emeryturze są.
    Motto życiowe Rostowskiego dla nas:
    Przejście na emeryturę musi być na tyle późne, żeby oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa a Polki i Polacy szli na emeryturę prosto do
    nieba w wieku 67 lat. Jego jednak stać na to, by przejść sobie na emeryturę znacznie wcześniej niż biedni Polacy. Stać go też na to, by marzyć o jak najdłuższym życiu, a nie przeżyciu kolejnego dnia.
    Ignorant i arogant
  • ~motek
    (2013-10-25 10:21)
    Drogi memu sercu premierze Tusk!!!
    Drodzy i przemili Państwo moi!!!
    Tylko zadowolony człowiek cieszy się wolnością.
    Niestety ja nadal jestem niewolnikiem.
    Okradliście i pozbawiliście mnie wszystkiego.
    Ochłapy mi rzucacie.
    Mirabelkami i szczawiem częstujecie.
    Dobre i to.
    Cieszę się, że wody z kałuży nie każecie mi pić
    No i nie bijecie mnie,... jeszcze... pejczem ...
    Znaczy się dbacie o swojego niewolnika.
    Wielkie Wam za to dzięki drodzy memu sercu:
    Donaldzie, Jarosławie, Januszu, Leszku, Ekscelencjo Józefie...
    Szczególnie zaś chcę podziękować Janowi –Vincentemu
    za troskę jaką mnie otoczył
    Dba o mnie jak troskliwy ojciec,
    bym się nie przejadł i na starość nie nudził.
    Serdecznie
    pozdrawiam
    sklave
    Za komuny gnębiony w demokracji ciemiężony
    i ze wszystkiego do cna ograbiony.
  • ~antt pis pis da
    (2013-10-25 10:20)
    Być dojonym lub doić???
    Taka, jedyna zasada obowiązuje w tym tworze powstałym w wyniku paktu zawartego w 1989 roku w Magdalence.
    Należy zapomnieć o jakichkolwiek normach, skrupułach, prawie, etyce...
    Obowiązuje tylko jedno prawo, prawo dżungli w jeszcze brutalniejszej formie jak u zwierząt.
    Pięść i bezprawie idzie w parze.
    Zatem zmiana prezydenta miasta, burmistrza, wójta de facto nic ale to absolutnie nic nie zmienia poza nazwiskiem no i czasami mafijnego ugrupowania
    zwanego mylnie partią.
    Partia taka wywodzi się z systemu synekur dysponujących wszelkimi przywilejami i wyznającymi zasadę albo my albo oni.
    Dopóki hydra będzie żyła nie grożą nam radykalne zmiany mające polepszyć los szarego obywatela.
    Bogaci będą jeszcze o tyle bogatsi o ile biedni będą jeszcze biedniejsi.
    Zawsze ktoś musi stracić by ktoś inny mógł zarobić.
    Jedni się rodzą by słuchać a inni by wydawać polecenia.
    Kim jest prezydent miasta??? Znaczy się jaką władzą dysponuje i jakie posiada uprawnienia???
    Według mnie jest marionetką i to cholernie kosztowną!!!
    Prezydent jeśli by chciał pierdnąć to musi uzyskać opinię Rady.
    No a jeśli prezydent chce pierdnąć to już musi zabiegać o zgodę Rady.
    To jest wypaczenie wszelkich norm, zasad etc. etc.Powstał twór społeczny w którym każdy wybraniec rządzi a za błędy nikt nie odpowiada.
    Powiadają że od przybytku głowa nie boli. W tym przypadku nie tylko głowa boli ale i kieszeń to mocno odczuwa.
    Prawidłowo prezydent powinien wydawać decyzje a Rada winna tylko rozliczać prezydenta z wykonywanych zadań.
  • ~lknnd
    (2013-10-25 10:16)
    Dlaczego za PO POlacy są gorszą kategorią obywateli UE ?
  • ~InKa
    (2013-10-25 10:11)
    Pier...lone POkemońskie lenie !
    Moze UE im do doopy się dobierze !
    Za to Trybunał Stanu !
  • ~heliot
    (2013-10-25 10:07)
    Bo my równamy do Afrykańczyków ,ale obciążenia finansowe mamy jak europejczycy, zarobki na przedostatnim miejscu przed Filipińczykami ,co 5 dziecko polskie żyje w biedzie i jest niedożywione,bezdomność ,bezrobocie,i czego jeszcze chcecie ? 70 % społeczeństwa haruje na te 30 % dobrze zarabiających i wszechmądrych!!!
  • ~rudy z budy
    (2013-10-25 10:06)
    ułatwienia nie będą obejmować też kosztu dojazdu i powrotu z miejsca leczenia [a to jest dostępne dla bardzo małej części naszych obywateli, większość tej pozycji kosztów nie przeskoczy,
    także opłaty za pobyt i wyżywienie w szpitalu - nie będące opłatami za zabieg i leczenie - obecne w wielu systemach służby zdrowia,
    nim wykrzykniecie hurra - zastanówcie się i policzcie dla ilu pacjentów to jest nie do przeskoczenia, i po drugie zapłacimy dla wybranych za zabiegi za granicą, pozostanie mniej środków na leczenie w kraju i kolejka się wydłuży,
    zamiast radować się z takich pozornych sukcesów - zacznijcie działać na rzecz większych środków na opiekę lekarską w NFZ i racjonalne wydawanie pieniędzy w szpitalach i przychodniach,
    tylko wtedy będą nas lepiej leczyć, a nie przy pozornych, niedostępnych dla większości działaniach,
  • ~SZECHTEROWA GNIDA
    (2013-10-25 09:38)
    BYLE ZGNOIĆ , BYLE SZKODZIĆ POLAK POLAKOWI

    MACIE SZMACIARZE GŁOSUJĄCE NA P.O.HOŁOTE - BY WAS DOTKNĘŁA POTRZEBA SZUKANIA RATUNKU LECZENIA W INNYCH KRAJACH UE
  • ~wujek władek
    (2013-10-25 09:33)
    Banda wykrztałciuchów Arłukowicza miała 3 lata na dostosowanie przepisów. Pytanie co robili w tym czasie?
  • ~Slazak
    (2013-10-25 09:30)
    Ci co pieniadze maja i tak robia operacje zagranica, przeciez nie beda 2-3 lata czekac na operacje w kraju.
    Biedni nie maja nawet pieniedzy na bilet do Francji, o kosztach operacji nawet nie möwie.