Nie tak dawno Polskę opanowała moda na zumbę, taniec zainspirowany połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Capoeira to z kolei brazylijska mieszanka tańca i sztuk walki. Wkrótce światowe sale fitness podbije tabura, połączenie tańca afrykańskiego z elementami kickboxingu, boksu i innych sztuk walki.

Reklama

- Jestem podekscytowana patrząc na to jak fitness ewoluuje, mieszając tradycję amerykańskich ćwiczeń z elementami innych kultur takimi jak: taniec latynoamerykański tworząc zumbę, czy etniczny taniec afrykański, co dało nam taburę - powiedziała Shirley Archer, rzecznik Amerykańskiej Rada ds. ćwiczeń.

Tabura, podobnie jak inne ćwiczenia fitness to trening aerobowy, który poprawia pracę serca, przyśpiesza spalanie kalorii i powoduje redukcję tkanki tłuszczowej. Poprawia przy tym wytrzymałość i kondycję fizyczną, a ponadto gwarantuje dobrą zabawę i humor.

- Nauczyłam się zachodnioafrykańskiego tańca, a następnie zrobiłam certyfikat z tae bo. To moje dwie ulubione formy ćwiczeń, dlatego postanowiłam je połączyć - powiedziała Reign Hudson, amerykańska instruktorka fitness i autorka programu ćwiczeń tabura.

Zajęcia tabury odbywają się przy rytmach kongijskich bębnów lub afrykańskiej muzyki house. W ćwiczeniach tych chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę, dlatego uczestnicy zajęć nie czują jak mocno pracuje w między czasie ich ciało, zapewnia Hudson.

Zdrowie dziennik.pl na Facebooku: polub i bądź na bieżąco >>>

Trwa ładowanie wpisu