Ostatnie badania nie przynosiły tak optymistycznych wniosków, zwłaszcza w przypadku panów. Pokazywały bowiem, że mężczyźni, którzy decydują się na romans, narażają się na atak serca. Ale najnowsza obserwacja naukowców pokazuje, że niewierność może mieć pozytywny skutek - utratę wagi.

Reklama

Najlepsze "efekty" romansu obserwują kobiety. Okazuje się, że za niewierność płacą utrata nawet ponad 4,5 kg wagi. Mężczyźni zaś gubią około 3 kg - informuje "Daily Mail". Świetnymi wynikami "odchudzania przez zdradę" chwali się 62 proc. niewiernych kobiet i ponad 50 proc. niewiernych mężczyzn.

Dlaczego romans odchudza? Według autorów badania dobry wpływ na zrzucenie wagi ma stres oraz emocje towarzyszące zakazanej miłości. U osób, które zdradzają, podnosi się poziom adrenaliny i kortyzolu - hormonów stresu, które wspomagają odchudzania. Obserwuje się u nich także zwiększoną produkcję serotoniny, która pomaga spalić kalorie. Są więc mocne fizjologiczne przyczyny utraty wagi przez romans.

Autorzy badania przypominają, że podczas półgodzinnego seksu można spalić od 100 do 300 kcal. A podczas romansu partnerzy są zwykle bardzo ognistymi kochankami... Wtedy efekt "odchudzania" może być naprawdę spektakularny!

Zdrowie dziennik.pl na Facebooku: polub i bądź na bieżąco >>>