Masturbacja zamiast seksu? Naukowcy z University of Michigan sprawdzili, dlaczego niektóre panie rzadziej uprawiają seks z partnerem, a za to częściej się masturbują.

Reklama

Do eksperymentu zaprosili 105 mężczyzn i 91 kobiet, którzy zdradzali tajniki swego życia intymnego, wypełniając specjalne kwestionariusze. Następnie oddawali próbki śliny, by określi poziom testosteronu (męski hormon płciowy, wydzielany również u kobiet) oraz kortyzolu (hormon stresu) w organizmie. Wyniki badań opublikowali na łamach "Archives of Sexual Behaviour".

Od dawna wiadomo, że im wyższy poziom testosteronu mają mężczyźni, tym większe jest u nich zainteresowanie seksem i częściej go uprawiają z kobietami. Okazuje się, że u pań jest nieco inaczej. Otóż wysoki poziom testosteronu u kobiet sprawia, że wybierają one masturbację zamiast seksu - czytamy w "Daily Mail", omawiającym wyniki badań amerykańskich uczonych.

Co ciekawe, wcześniejsze badania wykazały, że kobiety, które tworzą z mężczyznami długotrwałe związki, mają niski poziom testosteronu.

Zdrowie dziennik.pl na Facebooku: polub i bądź na bieżąco >>>