Posiadacz polisy w skali roku może otrzymać od PZU zwrot maksymalnie 2 tys. zł wydanych na leki na receptę (jeśli kupi je za łączną kwotę 2,5 tys. zł). Za niewykorzystanie limitu będzie nagroda: zwrot 100 zł wydanych na leki dostępne bez recepty.

Reklama

Do ubezpieczenia może przystąpić każdy, kto jest formalnie pracownikiem firmy korzystającej z produktu (ale członkowie jego rodziny już nie). Niezależnie od tego, czy jest przewlekle chory, i bez względu na wiek – podkreśla Artur Smolarek, dyrektor w PZU. Przyznaje jednak, że składka będzie kalkulowana osobno dla każdej firmy (grupy pracowników) i dlatego trudno mówić o jej wysokości.

Przedsiębiorstwo, które chciałoby ubezpieczyć swoich pracowników, musi znaleźć co najmniej 10 chętnych. Objęci ubezpieczeniem otrzymają specjalne karty honorowane w ponad 1800 aptekach. Ubezpieczenie pozwala na zakup po obniżonej cenie 90 proc. leków na receptę. Nie obejmuje niektórych szczepionek i leków hormonalnych związanych z antykoncepcją – wyjaśnia Smolarek.

Polacy rocznie wydają na leki 30 mld zł, z czego połowa idzie na leki na receptę. PZU chce z ubezpieczeń lekowych zebrać w ciągu pięciu lat kilkaset milionów złotych składek, a z różnego rodzaju ubezpieczeń zdrowotnych w sumie około 5 mld zł. Kolejną nowością, nad którą pracuje firma, jest ubezpieczenie stomatologiczne.