Warszawa
Reklama

5 najczęstszych problemów z protezami

28 grudnia 2017, 21:11
Według American College of Prosthodontists, 35 milionów Amerykanów nie ma zębów, a 178 milionom ludzi na świecie brakuje co najmniej jednego z nich. W przypadku pojedynczych braków, korzysta się ze stałych uzupełnień protetycznych, jak korony i mosty. Większe braki, jak bezzębie, czyli brak nawet jednego zęba, najczęściej leczy się uzupełnieniami ruchomymi: protezami częściowymi lub całkowitymi. Korzysta z nich aż co trzeci Polak. - Protezy mają przywrócić pacjentom prawidłową funkcję żucia i mówienia, które w przypadku braków w uzębieniu są zaburzone. Braki zębowe prowadzą również do osłabienia pozostałych zębów i mogą skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi – podkreśla lekarz stomatolog Waldemar Stachowicz z Centrum Leczenia i Profilaktyki Paradontozy Periodent w Warszawie. Leczenie braków w uzębieniu protezami to nie tylko kwestia zdrowia, ale i estetyki. Współczesne protezy są o wiele wygodniejsze i prezentują się bardziej naturalnie, niż te za czasów naszych prababć. Nadal mogą jednak sprawiać użytkownikom nie lada problemy, zwłaszcza na początku.
Według American College of Prosthodontists, 35 milionów Amerykanów nie ma zębów, a 178 milionom ludzi na świecie brakuje co najmniej jednego z nich. W przypadku pojedynczych braków, korzysta się ze stałych uzupełnień protetycznych, jak korony i mosty. Większe braki, jak bezzębie, czyli brak nawet jednego zęba, najczęściej leczy się uzupełnieniami ruchomymi: protezami częściowymi lub całkowitymi. Korzysta z nich aż co trzeci Polak. - Protezy mają przywrócić pacjentom prawidłową funkcję żucia i mówienia, które w przypadku braków w uzębieniu są zaburzone. Braki zębowe prowadzą również do osłabienia pozostałych zębów i mogą skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi – podkreśla lekarz stomatolog Waldemar Stachowicz z Centrum Leczenia i Profilaktyki Paradontozy Periodent w Warszawie. Leczenie braków w uzębieniu protezami to nie tylko kwestia zdrowia, ale i estetyki. Współczesne protezy są o wiele wygodniejsze i prezentują się bardziej naturalnie, niż te za czasów naszych prababć. Nadal mogą jednak sprawiać użytkownikom nie lada problemy, zwłaszcza na początku. / Shutterstock
Kojarzysz zabawne filmy z YouTube, na których starszej osobie wypada z ust proteza? Może nawet oglądając je zaśmiałeś się na głos. Mamy niedobrą wiadomość: istnieje duże prawdopodobieństwo, że i ty będziesz musiał kiedyś skorzystać ze „sztucznej szczęki”, a jej wypadanie stanie się codziennym utrapieniem. Jest to jeden z kilku podstawowych problemów, z jakimi borykają się użytkownicy protez na całym świecie. Niestety, jest ich więcej. Podpowiadamy, jak je rozwiązać.

Powiązane

Reklama
Reklama
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Reklama
Zobacz
Reklama