We wtorek w Poznaniu podpisano umowę na dofinansowanie działania 4 mln zł z wielkopolskiego regionalnego programu operacyjnego na lata 2014-2020.

Reklama

Grupą docelową dla projektu są osoby w wieku 50-64 lat i z grup podwyższonego ryzyka zachorowań na grypę z uwagi na charakter wykonywanej pracy. Przedsięwzięcie obejmuje trzy sezony zachorowań: od 2019 do 2022 r.

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego poinformował we wtorek, że dane statystyczne potwierdzają istotny wpływ zachorowań na grypę na dezaktywację zawodową. W styczniu tego roku w Wielkopolsce zanotowano blisko 77 tys. zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. 545 osób wymagało hospitalizacji, 2 osoby zmarły.

Jak podkreślono, dzięki zmniejszeniu ryzyka zachorowań na grypę lub wystąpienia powikłań uzyskany zostanie długofalowy efekt w postaci ograniczenia absencji pracowniczej i wzrostu szans na rynku pracy osób zagrożonych dezaktywizacją zawodową.

Wicemarszałek woj. wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, który podpisał umowę w imieniu instytucji zarządzającej programem operacyjnym, podkreślił we wtorek, że samorząd regionu przeznaczył w sumie ponad 160 mln zł na programy związane z profilaktyką zdrowotną. Są wśród nich programy profilaktyki nowotworów piersi, szyjki macicy, jelita grubego, płuc czy skóry.

Reklama

Profilaktyczny program szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców Poznania realizowany będzie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Poznania.