50 ciężarnych z Ełku (warmińsko-mazurskie) będzie mogło skorzystać do końca roku z bezpłatnej szkoły rodzenia. Miasto sfinansuje kursy dla przyszłych mam z nadwyżek wypracowanych przez miejski szpital. Na szkołę rodzenia miasto wyda do końca 2012 roku ok. 30 tys. zł.

Reklama

Nie chcemy tych środków przeznaczać na żaden inny cel poza zdrowotnym. Dlatego z tej nadwyżki kupujemy szczepionki od grypy dla ok. 1 tys. seniorów oraz otwieramy szkołę rodzenia - powiedział prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz.

Zajęcia w szkole rodzenia poprowadzą położne ze szpitala miejskiego. Przyszłe mamy podczas kursów poznają tajniki porodu oraz podstawy opieki nad noworodkiem. Każdej z ciężarnych nieodpłatnie w szkoleniu będzie mogła towarzyszyć jeszcze jedna osoba.

Andrukiewicz przyznał, że przyszłe mamy zgłaszały mu potrzebę stworzenia tego typu bezpłatnej placówki. - Obecnie istniejące w mieście były płatne, a nie każdą ciężarną stać na szkołę rodzenia, zwłaszcza, że narodziny dziecka pociągają za sobą szereg wydatków - dodał.

Prezydent Ełku zaznaczył, że jeśli pomysł się sprawdzi, miasto rozważy, czy nie kontynuować bezpłatnej szkoły rodzenia także w przyszłym roku.

Reklama