- Anoreksja i inne zaburzenia żywieniowe wśród nastolatków to jedna z najmroczniejszych stron lockdownu, której nie możemy nie dostrzegać - oświadczyła senator, zajmująca się w parlamencie kwestiami młodzieży, sportu i życia społecznego.

Reklama

Jak zauważyła, z powodu pandemii i lockdownu, ograniczona przestrzeń życiowa i poczucie nudy zmieniły stosunek do jedzenia i własnego ciała. To doprowadziło, jak podkreśliła Sbrollini powołując się na krajowe dane, do wzrostu przypadków poważnych zaburzeń.

Włoska senator dodała, że przychodnie i gabinety lekarskie wręcz "zapełniają się" młodymi ludźmi, którzy mają takie problemy w rezultacie zatrzymania aktywności sportowej i braku relacji społecznych z rówieśnikami.

- Stoimy w obliczu katastrofalnych skutków pandemii, które jeszcze bardziej pogarszają i tak już kruchą kondycję młodzieży - uważa parlamentarzystka.

- W obliczu tego szokującego i niebezpiecznego zjawiska instytucje powinny wesprzeć rodziny, szkoły i pracowników służby zdrowia, by temu zapobiegać i pomóc wyjść z tego koszmaru - oświadczyła Sbrollini. Na zakończenie swego apelu rozpowszechnionego w mediach dodała, że trzeba działać szybko, by nie zapłacić bardzo wysokiej ceny za więzienie w lockdownie.

Reklama