O około 2,3 kg przytyły średnio kobiety, a o 2,7 kg – mężczyźni. W czasie kwarantanny powstały nowe nawyki: badanie Ifop pokazuje, że 20 proc. osób spożywa więcej czekolady oraz alkoholu.

Reklama

Najwięcej przytyły osoby szczupłe oraz otyłe. Mniej osoby o średniej wadze. W kategoriach społecznych bardziej na przybranie na wadze narażeni są bezrobotni, osoby o niskich kwalifikacjach lub z biedniejszych grup społecznych.

Francuzi mieszkający w dużych rodzinach (64 proc.) więcej przytyli niż ludzie żyjący samotnie, w tej grupie jedynie 53 proc. osób przyznało, że przybrało na wadze.

Natomiast 29 proc. osób przyznało że straciło kilka kilogramów. 56 proc. respondentów chce jeść zdrowiej po zakończeniu kwarantanny.

- Przyrost masy ciała nie jest sam w sobie problemem i można go było przewidzieć w kontekście stresu i ograniczonego zużycia energii. Więcej czasu w domu oznacza więcej czasu na przygotowywanie posiłków, ale także więcej okazji na przekąskę - uważa komentujący badanie Quentin Molinie z firmy Darwin Nutrition.

Badanie Ifop przeprowadzono na reprezentatywnej próbie 3045 między 24 a 27 kwietnia.