Pijawki, splewki karpiowe i widłonogi. Pasożyty, które przynosisz do domu z rybami

| Aktualizacja:

Trudno sobie wyobrazić wigilijny stół bez potraw z ryb – karpia, śledzi, a coraz częściej także bardziej egzotycznych ryb i owoców morza. Ale nie wszyscy wiedzą, że wraz z rybami trafiać do naszych domów mogą także ściśle z nimi związane drobne bezkręgowce, najczęściej ich pasożyty – wyjaśnia biolog doktor Radomir Jaskuła z Uniwersytetu Łódzkiego.

wróć do artykułu
  • ~Mikołaj Ś.
    (2018-12-23 15:13)
    Czy my wam na wasze święto szałasów bredziliśmy aby wam obrzydzać wasze tradycje??? Nie. Zupełnie sympatycznie i spokojnie mogliście obchodzić wasze Chanuka na początku grudnia. Nikt wam niczego waszego koszernego nie obrzydzał, a przecież jest co, chociażby ohydny ubój rytualny. Dajcie nam spokojnie i tradycyjnie spędzić teraz nasze Święto Bożego Narodzenia, z żywą choinką, karpiem, szopką, żłobkiem....
  • ~Gazeta Wyblakła
    (2018-12-23 12:38)
    POlszewiki hitają się wszystkiego żeby tylko ŚWIAT nie spędzać w Tradycji takie to POlszewickie NATCHNIENIE POsowieckie
  • ~Jony
    (2018-12-23 14:52)
    Ob sr anny dziennik i psełdo redaktorzyny nawet karpia obrzydzają.wesołych świąd pajace .
  • ~Donek
    (2018-12-23 21:05)
    Najpierw piszą, że Polacy jedzą zbyt mało ryb. A teraz straszą rybami. Puknijcie się w ten poniemiecki sagan
  • ~siekiera
    (2018-12-23 16:22)
    Pijawki uzdrawiają pleśniawki uodparniają reszta co? najważniejsze żeby jakiegoś POmylonego ekuloga do domu nie przynieść.
  • ~matylda
    (2018-12-23 13:41)
    No i przeszła mi ochota na rybę w Wigilię bo komuś zachciało się pisać o rybich robaczkach. A fe na psa urok...
  • ~Coco
    (2018-12-23 16:32)
    A najwięcej ******** (fekalie) wnosisz na stół w produktach bio. Niektórzy nawet nie myją, bo przecież czyste...
  • ~Koalicjusz Obywatelski
    (2018-12-23 15:09)
    My na Chanuka oprawiamy karpia zgodnie z zasadami uboju rytualnego, a potem koszernie przyrządzamy po ży do w sku. Nic złego więc nam nie grozi.
  • ~m-53
    (2018-12-23 16:35)
    cyt: "Jesiotr pod postacią kawioru".
  • ~Okropność
    (2018-12-23 13:51)
    Karp to taki pływający szczur
  • ~Tlik1
    (2018-12-23 23:09)
    Nie rozumiem ludzi ktorzy jedza karpie. Raz, ze straszne paskudztwo, dwa, ze zwykle zarobaczywione, trzy, mozna skonac zachlystujac sie oscia (sam znam jeden przypadek o.m.c. smiertelny), o tym,ze caly proceder handlu tym towarem jest gleboko niehumanitarny juz nie trzeba wspominac.
  • ~Firmius
    (2018-12-23 20:52)
    W takich sytuacjach, Anglosasi mówią: you did put me off my food, man ! A tak serio, to ilość wpisów, mieszających do kulinarnego tematu politykę w wersji antysemicko-spiskowo-maniackiej, źle świadczy o kondycji naszego społeczeństwa. I nie ma to nic wspólnego z ilością pijawek na kilo karpia.
  • ~Kick
    (2018-12-24 12:44)
    Ambasada sąsiadów nie jest zadowolona z przebiegu świąt w Polsce? Może inna, z kraju bliskiego wschodu?

Może zainteresować Cię też: