Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Zapachy, które wywołują (i leczą!) migrenę

20 sierpnia 2015, 01:18
Jak czytamy w "Daily Mail", ponad 50 proc. osób cierpiących na migreny jest wrażliwych na zapachy. Aż 70 proc. kobiet przyznaje, że konkretny aromat może wywołać u nich ból głowy
Jak czytamy w "Daily Mail", ponad 50 proc. osób cierpiących na migreny jest wrażliwych na zapachy. Aż 70 proc. kobiet przyznaje, że konkretny aromat może wywołać u nich ból głowy / Shutterstock
Są naukowe dowody na to, że niektóre zapachy mogą przyprawić o ból głowy. Co druga osoba cierpiąca na migrenę wskazuje konkretne aromaty, które nasilają dolegliwości. Uczeni zdradzają zaś, które zapachy mogą koić ból.
Reklama
Reklama
Tematy:
leczenie migreny ból głowy leczenie bólu zapach migrena wywołać ból ukoić ból
Reklama

Komentarze (6)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • AnonimS
  2017-12-20 22:10
  Ja dzisiaj dostałam migreny od gotowania skórki pomarańczowej i cytrynowej🙁 koniec kandydowania😢
  0
  zgłoś
 • Enigma
  2016-06-19 15:24
  U mnie zapachy przy bolącej głowie wywołują tylko odruchy wymiotne. Szczególnie takie mocno intensywne, więc aromaterapia odpada. Teraz jestem w trakcie testowania porad z abcmigrena. Ułożyłam dla siebie osobno menu, staram się kłaść codziennie o tej samej porze, w weekendy staram się chodzić na długie spacery. No i założyłam dziennik. Czuję, że wszystko to razem, pomoże :) A jak nie, to zostaje mi neurolog.
  1
  zgłoś
 • KarolinkaTrinka
  2016-02-24 01:25
  Czego to ja już nie próbowałam na mój migrenowy ból głowy. Domowe sposoby, zioła, różne leki. Teraz jestem na Sumamigrenie i odpukać sprawdza się bardzo dobrze. Szybko przerywa atak i oby jak najdłużej na mnie działał, bo dzięki niemu mogę znów normalnie funkcjonować - bez zwalniania się z pracy już przy pierwszych objawach migreny.
  1
  zgłoś
 • medyk
  2013-12-30 19:06
  Dawniej krążyła anegdota, jak to Albin Siwak (dla młodszych wyjaśnienie -był to dość prymitywny członek KC PZPR) żalił się lekarzowi -na migrenę... A rezolutny medyk uspokoił go, że taką przypadłość to może mieć ktoś taki jak np. królowa Elżbieta, a Wam Siwak -to zwyczajnie łeb napier..la.
  0
  zgłoś
 • graza
  2013-12-30 16:38
  Co się stało, ze nie promujecie jakichś szczepionek na migrenę, pewnie coś tam da się zalobbować.
  0
  zgłoś
 • vc.0
  2013-12-30 11:26
  najlepiej migrene leczy zapach pieniedzy :)
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama