Dr Grzesiowski zasłynął w czasie pandemii jako ceniony ekspert i zdecydowany zwolennik szczepień na COVID-19. Nie bał się głosić niepopularnych opinii i często krytykował rząd PiS. Rekomendacje ministra zdrowia Adama Niedzielskiego odnośnie piątej fali koronawirusa uważał za "irracjonalne". Jeszcze w grudniu 2023 na antenie Polsat News nawoływał do powrotu do noszenia maseczek w miejscach publicznych.

Reklama

Kariera doktora Grzesiowskiego

Jak informuje GIS, Paweł Grzesiowski jest doktorem nauk medycznych, specjalistą pediatrii, ekspertem w dziedzinie profilaktyki zakażeń. Ukończył Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

W latach 1989-1998 był asystentem, a potem adiunktem w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie. Następnie pracował jako kierownik Zakładu Profilaktyki Zakażeń i Zakażeń Szpitalnych w Narodowym Instytucie Leków w Warszawie.

Od 2001 r. jest wykładowcą akademickim m.in. na Wydziale Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, w Studium Podyplomowym Prawa Medycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. "Współpracuje z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia" - dodał GIS.

Reklama

Ponad 250 publikacji naukowych

Jak zaznaczył GIS, Grzesiowski jest autorem lub współautorem ponad 250 publikacji naukowych w krajowych i zagranicznych czasopismach medycznych z zakresu immunologii, szczepień ochronnych, profilaktyki, terapii i kontroli zakażeń oraz zakażeń szpitalnych.

"O sobie mówi: Jestem emisariuszem wiedzy medycznej, a najważniejszy jest dla mnie odbiorca. Jeżeli źle przekażę wiedzę, np. w sposób niezrozumiały, bo chcę błysnąć mądrym zwrotem, to po prostu jest stracony czas – mój i odbiorcy. To chyba jest podstawowa recepta" - czytamy.