Szef MZ napisał na Twitterze, że po konsultacji z wiceministrem zdrowia Maciejem Miłkowskim, kierownictwem resortu oraz po dyskusji z konsultantem krajowym medycyny rodzinnej Agnieszką Mastalerz-Migas, wiceprezesem Porozumienia Zielonogórskiego Tomaszem Zielińskim oraz ministrem cyfryzacji Januszem Cieszyńskim podjął decyzję o pozostawieniu recepty rocznej w ustawie refundacyjnej.
Dziękuje za bardzo rzeczowy dialog - podkreślił.
Komisja Zdrowia
W czwartek sejmowa Komisja Zdrowia opowiedziała się za rządowym projektem nowelizacji ustawy refundacyjnej, który przewiduje m.in. odejście od koncepcji tzw. recepty rocznej.
Autorka: Aleksandra Kiełczykowska
W dzienniku od 2020 r. W serwisie zajmuje się głównie poszukiwaniem i opisywaniem najświeższych wiadomości z kraju i świata.
Wcześniej w Radiu ZET tworzyła od początku dział „gospodarka”. Studiowała "Edukację medialną i dziennikarstwo" na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Warszawianka, której największą pasją są zwierzęta.