Minister zdrowia mówił, że jednym z flagowych projektów Polskiego Ładu w dziedzinie ochrony zdrowia będzie profesjonalizacja obsługi pacjenta. - poinformował Niedzielski.
Zapewnił, że platforma będzie zawierała nowe narzędzia i nie będzie opierała się jedynie o rozmowy telefonicznej. podkreślił.
Elektroniczna dokumentacja medyczna
Niedzielski zapowiedział, że planowane jest wprowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej, do której każdy będzie miał dostęp poprzez swoje internetowe konto pacjenta. mówił minister zdrowia.
Dodał, że rozwijany będzie również system domowej opieki medycznej.
Profilaktyka
Minister zdrowia poinformował ponadto, że od lipca uruchomiony zostanie program profilaktyki dla każdej osoby powyżej 40 roku życia. Jak mówił, bilans zdrowia dla 40-latków będzie polegał na całym pakiecie badań poprzedzony ankietą, którą pacjenci będą mogli wykonać przy użyciu internetowego konta pacjenta bądź poprzez infolinię.
- powiedział Niedzielski.
- zapewnił.