Sieć szpitali tymczasowych to ostatnia linia obrony przed COVID-19, ale dzisiaj także pierwsza linia szczepień. Coraz częściej pada także pytanie o ich rolę w momencie, gdy dzięki procesowi szczepień, zwalczymy III falę koronawirusa. Część szpitali tymczasowych będziemy chcieli przekształcić w szpitale rehabilitacji pocovidowej. Dla wielu pacjentów taka rehabilitacja jest niezbędna - napisał na Facebooku premier.

Reklama

Jak dodał, o tym wszystkim rozmawiał w gronie dyrektorów jednostek medycznych z Dolnego Śląska. Podkreślił, że zdecydowano o powiększeniu na całym Dolnym Śląsku bazy łóżek dla pacjentów COVID-19, ale i wszystkich innych schorzeń.

Podziękowania dla służby zdrowia

To co usłyszałem, jest świadectwem tego, w jak odpowiedzialny sposób myśli kadra medyczna pod przewodnictwem Jarosława Obremskiego - Wojewody Dolnośląskiego. Raz jeszcze dziękuję wszystkim salowym, pielęgniarkom, lekarzom, pracownikom personelu medycznego, którzy walczą z COVID-19 każdego dnia, ale także walczą o zdrowie i życie Polaków zmagających się z innymi chorobami - podkreślił Morawiecki.

Reklama

Czas tej strasznej III fali pandemii to najtrudniejszy moment dla służby zdrowia i dla nas wszystkich. Współpraca i odpowiedzialność - taka jaką widziałem na Dolnym Śląsku - jest jedyną słuszną odpowiedzią na tę sytuację - dodał szef rządu.