Dziennik Gazeta Prawana logo

Szczepionka do wyboru? Minister Dworczyk wyjaśnia

30 marca 2021, 16:06
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Mateusz Morawiecki, Michał Dworczyk
<p>Mateusz Morawiecki, Michał Dworczyk</p>/PAP
Na tym etapie nie przewidujemy możliwości wyboru konkretnej szczepionki – powiedział szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk. Kolejny raz zapewnił, że każda ze szczepionek dostępnych w Polsce jest bezpieczna i skuteczna.

Dworczyk na konferencji prasowej był pytany, kto będzie decydował o tym, którą szczepionkę przeciw COVID-19 pacjent dostanie.

 – powiedział.

Musimy poczekać

Dodał, że w pewnym momencie taki wybór preparatu "przestanie być problemem, bo tych szczepionek będzie dużo".

 – podkreślił.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj