Dworczyk powiedział na konferencji prasowej, że 15 stycznia zostanie uruchomiona rejestracja szczepień dla osób powyżej 80 lat, a także formularz zgłaszania się do szczepienia dla wszystkich chętnych osób powyżej 18. roku życia. 22 stycznia otwarta zostanie natomiast rejestracja na szczepienia dla osób powyżej 70. roku życia.

Reklama

Zaznaczył, że rejestracja do szczepienia będzie możliwa poprzez trzy kanały: infolinię 989, internet oraz w punkcie szczepień.

Punkt drugi procedury, po zarejestrowaniu się - mówił Dworczyk - to wybór miejsca i terminu szczepienia. Zaznaczył, że nie trzeba szczepić się w miejscowości, gdzie jesteśmy zameldowani. W rejestracji możemy wybrać dowolny punkt w Polsce, w którym jest nam wygodnie zaszczepić się (...). Wybieramy dowolny punkt i datę tak by był wolny termin - powiedział Dworczyk.

SMS z przypomnieniem

Reklama

Dzień przed ustalonym terminem szczepienia - dodał - osoba zarejestrowana otrzyma SMS z potwierdzeniem umówionej wizyty. Taki SMS z przypomnieniem przyjdzie także przed drugim terminem szczepienia - zaznaczył.

Szef KPRM podkreślił, że nie jest ważne, kiedy osoby powyżej 70. roku życia zarejestrują się do szczepienia. Dla wszystkich seniorów 70 plus zaczynają się szczepienia od 25 stycznia - powiedział szef KPRM.