Jak poinformował w piątek resort zdrowia Hiszpanii, podczas ostatnich 24 godzin liczba zmarłych w tym kraju na Covid-19 zwiększyła się o osiem do 28 338. Podczas wcześniejszej doby ministerstwo donosiło o trzech ofiarach śmiertelnych.

Reklama

W piątkowym komunikacie ministerstwo zdrowia Hiszpanii sprecyzowało, że dotychczas zanotowano w kraju 247 905 zakażeń, czyli o 419 przypadków więcej w porównaniu do podawanej w czwartek ogólnej liczby infekcji SARS-CoV-2.

Według służb medycznych Hiszpanii najliczniejsze przypadki nowych zakażeń koronawirusem występowały podczas ostatnich 24 godzin na terenie wspólnoty autonomicznej Madrytu, w Katalonii, a także w Aragonii.

Z szacunków mediów, powołujących się na dane władz regionów, wynika, że obecnie na terenie Hiszpanii aktywnych jest około 40 ognisk koronawirusa.

Tymczasem w Portugalii od czwartku zanotowano 451 nowych infekcji SARS-CoV-2. Służby medyczne wskazują, że jest to najwyższy od maja wzrost dobowej liczby zachorowań.

Reklama

W sumie na terenie Portugalii potwierdzono dotychczas 40 866 przypadków zachorowania na Covid-19. W ciągu ostatniej doby najwięcej nowych przypadków infekcji potwierdzono w regionie aglomeracji lizbońskiej i Doliny Tagu – ponad 75 proc.

Piątek był kolejnym dniem, kiedy dobowa liczba nowych ofiar śmiertelnych wyniosła w Portugalii sześć. Łącznie na Covid-19 zmarło w tym kraju już 1555 pacjentów zakażonych koronawirusem.