"Dziękuję Panu Profesorowi Marianowi Zembali za pozytywną ocenę naszych działań w związku z epidemią. Bardzo cenię sobie to, że tak ogromny autorytet wierzy w powodzenie naszych działań, że wygramy z koronawirusem. Odrzućmy podziały i walczmy razem" - napisał we wtorek premier Morawiecki na Twitterze.

Reklama

Zamieścił też link do wywiadu, który prof. Zembala udzielił portalowi niezależna.pl.

- To, co robi minister Łukasz Szumowski i jego współpracownicy, oceniam pozytywnie i sądzę, że ze wszech miar zasługuje to stanowisko na poparcie ze strony społeczeństwa. (...) Mnie, jako byłego ministra zdrowia zaskakuje czasem przysłowiowe szukanie dziury w całym przez część osób z życia publicznego. Bo kiedy większość krajów UE, także tych z bardzo bogatym budżetem zostało zaskoczonych pandemią grypy i - powiedzmy sobie szczerze porażonych jej skutkami - w Polsce na szczęście takiego efektu nie widać - powiedział prof. Marian Zembala w wywiadzie.

- Duża w tym zasługa determinacji i współpracy premiera Mateusza Morawieckiego i jego rządu oraz prezydenta RP Andrzeja Dudy, którzy rozumieją skutki medyczne, ale i ekonomiczne, czy społeczne rozwijającej się pandemii. Robią też wszystko, aby jej zapobiec lub zminimalizować skutki i - trzeba chcieć dostrzec ten wysiłek ponad podziałami - dodał były minister zdrowia.

Reklama

Prof. Marian Zembala jest specjalistą w dziedzinie kardiochirurgii, transplantologii klinicznej oraz chirurgii ogólnej. Był ministrem zdrowia w rządzie Ewy Kopacz.