Zarząd Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, iż w dniu 20.05.2018 r. w godzinach wieczornych został przywieziony (prywatnym transportem) na Izbę Przyjęć tutejszego szpitala obywatel Filipin, lat 40 - poinformowała portal gs24.pl Dorota Konkolewska, prezes szpitala.

Reklama

Ciało zmarłego Filipińczyka trafiło do Zakładu Medycyny Sądowej w Szczecinie, gdzie zostanie poddane sekcji zwłok, która umożliwi wykazanie przyczyny zgonu. Jest to procedura obowiązkowa w przypadku, kiedy dojdzie do zgonu szybciej niż po 12 godzinach od przyjęcia pacjenta do szpitala.

Zmarł obywatel Filipin przywieziony do świnoujskiego szpitala ze statku, który przypłynął do Świnoujścia z Liberii - poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie Małgorzata Kapłan. Dodała, że Sanepid zlecił sekcję zwłok mężczyzny, aby ustalić, czy przyczyną śmierci był wirus.

Drugi członek załogi, u którego występowały objawy chorobowe został przewieziony do szczecińskiego szpitala przy ul. Arkońskiej. Ze względu na podejrzenie choroby zakaźnej, został skierowany do szpitala z odpowiednim oddziałem, gdzie stwierdzono, iż pacjent jest zarażony malarią.

Reklama