Dziennik Gazeta Prawana logo

Ciąża pod specjalnym nadzorem. Resort zdrowia pracuje nad nowymi standardami okołoporodowymi

17 stycznia 2018, 20:46
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
USG ciąża aborcja
USG ciąża aborcja/Shutterstock
Diagnozowanie depresji w ciąży i po porodzie, karmienie mlekiem zmodyfikowanym, tylko gdy zaleca to lekarz, zakaz reklam niektórych produktów, m.in. sztucznego pożywienia dla niemowlaków – to niektóre z nowości, które mogą znaleźć się w standardach okołoporodowych. Prace nad nimi kończą się w resorcie zdrowia.

Jak dowiedział się DGP, ministerstwo chciałoby, żeby projekt był gotowy do końca marca. Nowe standardy zaczęłyby obowiązywać od 2019 r. Najwięcej kontrowersji może wzbudzić kwestia łagodzenia bólu.

Większość ekspertów jest zgodna, że znieczulenie powinno być dostępne dla każdej rodzącej. Jednak praktyka teraz jest różna. Choć Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje zabieg, dostęp do niego jest utrudniony, bo brakuje anestezjologów.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło Dziennik Gazeta Prawna
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj