Polscy funkcjonariusze sięgają po żart, który już wpuszczali w internet ich mundurowi koledzy z innych krajów. Odwołując się do mody na odżywianie nisko- i bezglutenowe, wychodzą z interesującą ofertą.

Reklama

"Chcesz sprawdzić, czy Twoja metamfetamina lub inny narkotyk nie zawiera szkodliwego glutenu? Przyjdź na dowolny posterunek policji, aby ją bezpłatnie zbadać Nie zapomnij przynieść informacji o dostawcy, który oszukał" - piszą policjanci na stronie Polska Policja w portalu społecznościowym.

Reakcje internautów są bardzo pozytywne. "Policja śmieszkuje" - pisze jeden z nich pod tym nietypowym "prozdrowotnym" apelem do obywateli. "Gluten jest bardzo zły" - dodaje ktoś inny. Niektórzy zastanawiają się, czy narkotyki nie zawierają aby także laktozy i śladowych ilości wywołujących alergię orzechów.

"Proszę bardzo, Polska Policja frontem do klienta" - komentuje z kolei w żartobliwym tonie Internetowe Forum Policyjne na Facebooku. "Podobno w przypadku ujawnienia podrabianych środków odurzających po uzyskaniu danych oszusta w ramach rekompensaty wydają pełnowartościowy towar znajdujący się w magazynie CBŚP" [Centralnego Biura Śledczego Policji - przyp. red.] - dodaje.

Policyjny żart o glutenie nie jest nowy, ale chętnie powtarzają go policje z różnych krajów. Na przykład na swojej stronie społecznościowej 4 maja identyczny zamieściła amerykańska policja, z Newark w Kalifornii.

Ciekawe, czy zgłosił się już ktoś zaniepokojony podwyższonym poziomu glutenu w posiadanej metamfetaminie...