Dziennik Gazeta Prawana logo

Innowacje w medycynie

8 kwietnia 2014, 16:49
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Badanie
Badanie/Shutterstock
Mniej powikłań, krótki pobyt w szpitalu i szybki powrót do zdrowia. Dzięki postępowi - taki model leczenia jest możliwy i coraz częściej stosowany. Przekonywali o tym uczestnicy debaty w Senacie pod hasłem "Innowacje w medycynie".

Chirurg profesor Tadeusz Wróblewski z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego podkreślił, że operacje wykonywane laparoskopowo skracają czas rekonwalescencji. Chory może na drugi, trzeci dzień po zabiegu wyjść do domu, szybciej też może wrócić do pracy. Przy tego typu operacjach rany szybciej się goją i jest mniej powikłań.

Endokrynolog profesor Wojciech Zgliczyński podkreślił, że dzięki postępowi w medycynie można operować, takie guzy, które jeszcze do niedawna były uznawane za nieoperacyjne. Poza tym innowacyjne leki sprawiają, że interwencja chirurgiczna nie zawsze jest potrzebna.

Innowacyjne leki, nowoczesny sprzęt podnoszą koszty leczenia. Niestety w wielu przypadkach polscy pacjenci nie mają dostępu do nowoczesnych terapii, bo nie są one refundowane.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj