E-palacz wdycha więcej nikotyny i toksyn. Nowe badania

| Aktualizacja:

Amerykańscy naukowcy pozbawiają e-palaczy złudzeń. Dowodzą, że używanie elektronicznych papierosów wcale nie jest bezpieczniejsze dla zdrowia niż palenie papierosów tradycyjnych.

wróć do artykułu
  • ~Kriss
    (2013-12-17 11:44)
    Papieros - ok. 4000 substancji szkodliwych w tym 40 rakotwórczych.
    E-Papieros - glikol propylenowy ,gliceryna ,nikotyna ,aromaty(używane w przemyśle spożywczym).
    Komentarz zbędny.
  • ~jaa
    (2013-12-17 11:44)
    Najbardziej szkodliwe jest to chyba dla rządzących bo im podatki z akcyzy uciekają
  • ~Lutek
    (2014-06-18 19:40)
    13 czerwca ub. roku kupiłem e-papierosa. Po 2 miesiącach rzuciłem całkowicie jakie kolwiek palenie. Mam chore serce i paliłem od 40 lat, Rożnicy w zdrowiu dosłownie nie da się opisać. Wróciły zmysły smaku, zapachu a w kieszeni codziennie 15 zł. Wszystkie negatywne opinie pisane są na zamówienie koncernów tytoniowych.
  • ~setech
    (2013-12-17 12:23)
    ilość bullshitu wyciekająca z tego sponsorowanego pseudoartykułu napisanego przez pseudodziennikarzynę jest toksyczna i szkodliwa dla zdrowia
  • ~petent
    (2014-02-10 01:19)
    myślę, że lepiej taki liquid z 4 składników niż zwykły papieros z tysiącem... ten z 4 składnikami to liquid foof tak?
  • ~dareekn
    (2014-02-12 20:11)
    Takie artykuly to piszą na zlecenie koncernów tytoniowych. Pale swojego e-papierosa od kilku miesięcy a już widać poprawę mojego stanu zdrowia. W e-papierosie nie ma żadnych szkodliwych toksyn. W zwykłych papierosach jest ich przeszło 5tyś!!! Dodatkowa korzyść z e-papierosa to niesamowita oszczędność, ja liquidy kupuję na stronie mylime.pl i placę za 10ml-19zł, a teraz nawet można kupić a promocji za 15,90
  • ~Marian
    (2013-12-18 01:31)
    Paliłem papierosy tytoniowe 30 lat i byłem na wykończeniu. Prawie 5 lat temu przerzuciłem się na elektroniczne i po 4 miesiącach ozdrowiałem. Dosłownie. Przede wszystkim znikł kaszel i odzyskałem możliwość chodzenia na długich dystansach. Wróciłem do taternictwa. Co za głupoty wypisują (pod dyktando producentów tytoniu i plastrów z nikotyną)! Kłamstwa i tyle. Nie wierzcie w to. E-papieros nie jest nieszkodliwy, ale cukierki też nie są. Nie ma porównania z dymem tytoniowym, który trucizną jest straszliwą. A wy tu straszycie e-papierosami. Wstyd.
  • ~edmunndkoo
    (2014-04-23 08:18)
    W papierosie analogowym jest ponad 5000. substancji szkodliwych, a w elektronicznym poniżej 10. Teraz wszystko szkodzi, nawet powierze, którym oddychamy, więc takie gadanie to tylko efekt zmniejszenia zysków na rynku tytoniowym.
  • ~Bellla34
    (2014-01-04 20:37)
    Sama po sobie mogę stwierdzić, że e-papierosy szkodzą mi mniej niż zwykłe. Przynajmniej bez zadyszki wchodzę na czwarte piętro :-)
    To było pewne, że kiedyś pojawi się zdrowszy zamiennik dla papierosa, to chcą go wycofać, bo koncerny tracą. W zeszłym tygodniu kupiłam 4 liquidy Lime po 19 zł za 10 ml. Starczy mi to na półtora miesiąca, więc przy okazji sporo oszczędzam :-)
  • ~30lat
    (2014-01-02 02:35)
    brednie,związki w papierosie dodawane to 4500 ,a tu 2,nikotyna tak nie uzależnia jak papieros nasączony chemia,róbcie czyste papierosy,kubańskie
    a powrócimy do czystego dymka...
  • ~kiler
    (2014-01-27 01:16)
    kupiłem sobie. za 100 zł. mocna bateria zbiornik na liquid, który nie cieknie, sam liquid tylko 4składnikowy czyli zdrowszy od tych najtańszych. można naprawdę dobrze wybrać za niewielkie pieniądze. ja kupiłem Foof
  • ~jaskier
    (2014-02-17 22:03)
    jakich chemikaliów, ja używam płynów, które mają certyfikaty i zaledwie 4 składniki, co oni biadolą, że jest to bardziej toksyczne...
  • ~daniel
    (2014-02-01 18:33)
    a jak liquid ma tylko 4 składniki- takiego używam ja, to też jest tak strasznie szkodliwy?
  • ~eannpda
    (2014-05-20 16:50)
    Te badania to chyba sa robione na potrzeby koncernów tytoniowych, bo mniejsze zyski mają. Mi e-papierosy bardzo odpowiadają i nie ma żadnych potwierdzonych badań, że są gorsze dla organizmu niż analogowe.
  • ~Rolnik
    (2014-06-18 19:42)
    Jak będziecie zamieszczać takie brednie to nigdy więcej już nie odwiedzę tego szmatławca
  • ~bardzoWątpiąca
    (2013-12-22 21:41)
    Ahaaaa... Primo, kto finansował badania, od kogo grant pochodził, nie zdziwiłabym się jak od koncernu tytoniowego jakiegoś. Duo, to co Kriss napisał, chyba w pełni dowodzi bezsensu tego artykuliku/badań. Tu wystarczy odrobina logiki i krytycznego postrzegania świata. Wpływy gigantów tytoniowych topnieją i teraz wzięli się za oczernianie największego konkurenta, czyli e-papierosów. Najwięcej mogą powiedzieć osoby, które po kilkunastu czy kilkudziesięciu latach przesiadły się z normalnych papierosów na te elektroniczne, a nie dość że sama do nich należę to znam też sporo takich i od nikogo nie słyszałam, aby nie wystąpiła u niego znacząca poprawa w samopoczuciu.
  • ~ech...
    (2013-12-17 02:49)
    To są ręce, które opadają... Takiego natłoku bredni (przy tak krótkim tekście), sypiących się w gruzy nawet przy odrobinie logiki oraz wiedzy, naprawdę ciężko skomentować. Poza tym czy "Dailymail" to nie jakby nasz swojski np. "Fakt"?
  • ~Dama Pik
    (2013-12-18 00:10)
    re ~Wyszymir2013-12-17 19:51

    Mam e-papierosa od ponad roku. Wystarczy, że popalę go przez pół dnia i kończy się bólem gardła, głowy a na następny dzień przeziębienie. Dziękuję, ale wolę zwykłe fajki.
    ---
    jak ktoś pali pół dna bez przerwy to się nie dziwię
    ja palę 2 miesiące i żadna głowa mnie nie boli .
    Fakt -palę częściej ale z drugiej strony mniej intensywniej bo przy normalnym papierosie ,w kuchni na stojąco zaciągałam się częściej i intensywniej.
    A teraz mogę spokojnie -nie na czas .
    I tu jest nikotyna i tam jest nikotyna
    Niech mi ktoś przedstawi te szkodliwe składniki z e-papierosa i ich działanie a nie pisze ogólnikowo
    Gdyby nie e-papieros to nigdy w życiu bym papierosów nie rzuciła .
    Czy to nie jest ich olbrzymi sukces?
    A to ,że sięgają po nich ci co by inaczej nie sięgnęli po papierosa ?Ich wybór
  • ~Wyszymir
    (2013-12-17 19:51)
    Mam e-papierosa od ponad roku. Wystarczy, że popalę go przez pół dnia i kończy się bólem gardła, głowy a na następny dzień przeziębienie. Dziękuję, ale wolę zwykłe fajki.
  • ~gOSC
    (2013-12-17 19:35)
    po e-papierosach nie kaszle a po tych prawdziwych tak, przy e-papierosach zaciągam się rzadziej niż przy analogowych, w e-papierosach jest kilka substancji 6-7 a w analogach kilkaset, widocznie sprzedaż tradycyjnych papierosów znacznie spada no i trzeba dowalić konkurencji i postraszyć e-palaczy, te fenomenalne badania przeprowadził naczelny dziennika pl, zapewne na zlecenia NASA

Może zainteresować Cię też: