Według naukowców rozmiar penisa miał dla kobiet zawsze znaczenie. Już w czasach prehistorycznych panie wybierały partnerów na podstawie ich "uposażenia". Nie było to trudne, gdyż mężczyźni specjalnie nie ukrywali swych członków. Kobiety decydowały się na partnerów z większym penisem i w efekcie tych wyborów współcześni panowie mogą pochwalić się bardziej okazałymi narządami płciowymi niż ich prehistoryczni przodkowie.

Reklama

Uczeni z Australian National University w Canberra przyznają na łamach"Proceedings of the National Academy of Sciences", że współczesne panie pociągają mężczyźni z dużymi penisami. Ale koniecznie w odpowiednich proporcjach w porównaniu z resztą ciała. Otóż atrakcyjni są panowie, którzy są zarówno wysocy i obficie obdarzenie przez naturę. Natomiast mężczyźni niscy i z dużym członkiem odstraszają kobiety.

Jak naukowcy doszli do tych wniosków? Przeprowadzili eksperyment z udziałem 100 kobiet. Pokazywali im na ekranach trójwymiarowe obrazy 49 manekinów obdarzonych różnej wielkości penisami oraz o różnej wysokości i budowie ciała. Manekiny były filmowane z różnych stron, aby kobiety mogły przyjrzeć się budowie męskich genitaliów ze szczegółami.

Okazało się, że rozmiar penisa miał znaczenie, ale był on oceniany w stosunku do całej wielkości i budowy ciała mężczyzny. W badaniu nie udało się jednak ustalić jednoznacznie, jak długi powinien być według kobiet "członek idealny".

Zdrowie dziennik.pl na Facebooku: polub i bądź na bieżąco >>>