Maluchy naśladują postaci z ukochanych bajek. Przebierają się za Batmana i zakładają akcesoria Bena Tennisona. Odgrywają scenki pościgów za sprytną Jerry i majsterkują jak Bob Budowniczy. Wydarzenia z kreskówek płynnie przechodzą do dziecięcej rzeczywistości.

Reklama

Dobrze, gdy dorośli kontrolują ten bajkowy świat i wiedzą, co tak naprawdę się tam dzieje. Dlatego pracownicy brytyjskiego Ministerstwa Zdrowia wzięli popularne kreskówki pod lupę. Chcieli sprawdzić, które postaci prezentują zdrowy styl życia - są aktywne, energiczne i radosne, czyli... zdrowe. Do tego uprawiają sport, podróżują i po prostu dobrze się bawią. Są więc idealnymi wzorcami do naśladowania przez najmłodszych. W ten sposób powstał ranking 20 najzdrowszych bajek dla dzieci.

Na podium stanął Scooby Doo - wielki tchórzliwy pies z nienasyconym apetytem na scooby-przekąski oraz gigantyczne kanapki. Co takiego wyjątkowego robi Scooby Doo? Otóż niemal cały czas ucieka przed potworami.

ShutterstockNa drugim miejscu znalazł się sympatyczny i rozbrajająco błyskotliwy Baranek Shaun, który zamiast wieść leniwe życie na farmie wśród innych owiec, woli... wpadać w tarapaty. Ale zawsze wszystko mu się udaje, bo nigdy się nie poddaje, jest aktywny i pomysłowy.

Wysokie noty otrzymała bajka "Leniuchowo", zajmując trzecie miejsce w rankingu. Jej główny bohater - Sportacus - zachęca dzieci do zabaw na dworze, uprawiania sportu i jedzenia zdrowych posiłków (słodyczami sportowców są owoce i warzywa).

AP / Anonymous

Tuż za Sportacusem znalazła się tytułowa bohaterka bajki "Świnka Peppa". Codzienność Peppy to taplanie się w błocie, puszczanie latawców, organizowanie pikników, czyli zwyczajne aktywne zabawy typowe dla przedszkolaków.Na piątym miejscu mamy pracowitego Boba Budowniczego, który zawsze "daje radę" i nigdy nie zostawia przyjaciół w potrzebie. Akcja bajki dzieje się na placu budowy - obserwujemy na nim idealną współpracę bohaterów (maszyn budowlanych) oraz śmieszne dowcipy Stracha na Wróble.

AP / Mary AltafferAP / Anonymous

Następne miejsca w rankingu najzdrowszych bajek (i filmów fabularnych) dla dzieci zajęły: "Tom i Jerry", "Dora poznaje świat", "Zwariowane melodie", Spange Bob Kanciastoporty", "Dobranocny ogród", "Ben 10", "The Simpsons", "Fineasz i Ferb", "Przygody Sary Jane", "Beaker Tracey", "Listonosz Pat", "iCarly", "Koszmarny Karolek", "Garfield" i "Charlie i Lola".

Reklama
AP / Anonymous