Podczas Przystanku Woodstock Nowy Szpital w Kostrzynie pracuje w specjalnym, festiwalowym trybie, co oznacza zwiększoną obsadę lekarską i pielęgniarską na izbie przyjęć, 24-godzinną pracę poradni chirurgicznej, pełną gotowość bloku operacyjnego.

Reklama

"Zapasy leków, środków jednorazowych, gazów medycznych, środków dezynfekcyjnych są w ilościach wystarczających dla półmilionowego miasteczka" - poinformowała koordynator marketingu i PR Grupy Nowy Szpital Renata Szczepocka-Kiełbratowska.

Na parterze szpitala wydzielono obszary: segregacyjny, reanimacyjny, urazowy oraz trzy obszary obserwacyjne; zabezpieczono 12 łóżek intensywnego nadzoru (na co dzień są 2).

W Kostrzynie wyznaczono cztery punkty medyczne, z których jeden przy dworcu PKP, pracuje 24 godziny na dobę, a trzy pozostałe od godz. 10.00 do godz. 19.00.

Nad bezpieczeństwem uczestników nad wodą czuwać będą ratownicy WOPR z Kostrzyna, oraz ratownicy wodni z Niemiec. Dyżur pełnić będzie również kostrzyńska karetka wodna z ratownikami WOPR oraz medycznymi.

Reklama

Od czwartku na terenie festiwalu otwarty zostanie punkt, w którym można uzyskać porady z zakresu profilaktyki HIV i AIDS, uzależnień ze szczególnym uwzględnieniem dopalaczy i tytoniu.

17. Przystanek Woodstock potrwa od 4 do 6 sierpnia. Podczas festiwalu na dwóch scenach zaprezentuje się prawie 60 wykonawców. Wystąpią m.in. The Prodigy (w czasie koncertu specjalne laserowo-świetlne widowisko), Plateau-Projekt Grechuta, Łąki Łan, Helloween, Airbourne i Arka Noego. Z okazji 30-lecia legendarnej grupy Republika i dziesiątej rocznicy śmierci jej wokalisty Grzegorza Ciechowskiego zaplanowano też koncert "Przystanek Republika".

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego organizatorem jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.